اخبار

تایید بازنشستگی پیش از موعد 1858 نفر در اردبیل

تایید بازنشستگی پیش از موعد  1858 نفر در اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: طی سال جاری تعداد 2500 درخواست مشاغل سخت و زیان آور در جلسات بدوی و تجدید نظر این اداره کل بررسی و از این تعداد بازنشستگی پیش از موعد 1 هزار و 858 نفر تایید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در جلسه بررسی پرونده های سخت و زیان آور گفت: در طی سال جاری تعداد نزدیک به 2 هزار 300 درخواست جهت شناسایی مشاغل سخت و زیان آور در استان اردبیل ثبت و تشکیل پرونده شد که کمیته بدوی و تجدیدنظر بررسی مشاغل سخت و زیان آور پس از رسیدگی و انجام کارشناسی های لازمه، بازنشستگی پیش از موعد هزار 825 نفر را تایید کرد.
 وی افزود: تعداد 2 هزار و 500 پرونده درخواست مشاغل سخت و زیان آور شامل 8 هزار 500 هزار عنوان شغلی بررسی و طی 85 جلسه بدوی و تجدید نظر، تعداد 7 هزار و 95 عنوان شغلی سخت و زیان آور تشخیص داده شد.
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطرنشان کرد: کارهای سخت و زیان آور مشاغلی است که در آن ها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار، غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت های طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است.
 رحیمی افزود: کمیته بدوی بررسی مشاغل سخت و زیان آور متشکل از نماینده اداره کار، تامین اجتماعی، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان، نماینده کارگران و نماینده کارفرمایان پس از بررسی سوابق و شرایط محیط کار نسبت به سخت و زیان آور بودن شغل درخواست شده تصمیم گیری می کند.
 وی گفت: کارگران مشاغل سخت و زیان آور مستحق برخورداری از مزایای مضاعفی هستند که در این میان می توان به بازنشستگی زودتر از موعد و بدون در نظر گرفتن شرط سنی با داشتن 20 سال متوالی و یا 25 سال متناوب اشتغال در شغل مورد بررسی، پرداخت حق بیمه مازاد بر درصد معین توسط کارفرما و انجام معاینات منظم توسط مراکز بهداشتی و درمانی اشاره کرد.
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید