اخبار

همزمان با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت؛

ارایه تسهیلات جهت پرداخت حقوق و مطالبات دو ماهه کارگران واحدهای تولیدی

ارایه تسهیلات جهت پرداخت حقوق و مطالبات دو ماهه کارگران واحدهای تولیدی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: ارایه تسهیلات جهت پرداخت دو ماهه حقوق و مطالبات کارگران واحدهای تولیدی همزمان با شیوع ویروس کرونا و وضعیت نامناسب اقتصادی انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی صبح امروز در گفتگوی زنده رادیویی عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم در بین جامعه کارگران پرداخت به موقع حقوق کارگران توسط کارفرمایان واحدهای تولیدی است که این موضوع به صورت ویژه در واحدهای بزرگ کارگری رصد و پیگیری می شود.

وی با اشاره به ضرورت پرداخت حقوق مطالبات قشر کارگر افزود: با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب، تحریم و تاثیرات عوامل غیرمترقبه نظیر ویروس کرونا، کارگاه هایی که نتوانسته اند مطالبات کارگری خود را پرداخت نمایند، جهت تثبیت اشتغال های موجود، پایداری تولید با همکاری بانک های عامل زیرمجموعه این وزارت تسهیلات دریافت می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: در این طرح واحدهایی که به هر دلیلی دارای حقوق معوقه کارگری هستند در صورت تمایل جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش به بانک های رفاه کارگران و توسعه تعاون معرفی می شوند که این تسهیلات صرفاً جهت پرداخت حقوق دو ماهه کارگران شاغل در آن واحد تولیدی است.

رحیمی در توضیح نکات مهم در پرداخت این نوع تسهیلات گفت: واحد تولیدی بایستی دارای کد بیمه سازمان تامین اجتماعی باشد و هر تعداد کارگر مشمول این طرح است.

وی افزود: سهم هر بنگاه معادل دو ماه حقوق کارگران بیمه شده آن بوده و نوع عقد تسهیلات در قالب عقد مرابحه و در چهارچوب قوانین بانکی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل ضمن بیان مدت زمان یکسال بازپرداخت تسهیلات اعطایی گفت: در صورت وجود مشکلاتی نظیر چک برگشتی در واحد تولیدی این موضوع با اخذ مصوبه از شورای تامین استان قابل حل است.

وی در پایان یادآور شد: مدت اجرای اینطرح 6 ماه  بوده و همزمان از اول اسفند ماه شروع شده است.


۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۲۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید