اخبار

واحدهای تولیدی استان اردبیل گندزدایی و ضدعفونی‌ شدند

واحدهای تولیدی استان اردبیل گندزدایی و ضدعفونی‌ شدند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با شیوع ویروس کرونا و با هدف حفظ سلامت جامعه کار و تولید، همه واحدهای تولیدی استان اردبیل به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی در حاشیه جلسه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در محیط‌های کارگری اردبیل  گفت: با شیوع ویروس کرونا همه واحدهای تولیدی استان اردبیل به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

به گفته وی ضدعفونی، گندزدایی و بررسی سلامت کارگران واحدهای تولیدی بزرگ استان هم‌اکنون در حال اجرا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با بیان اینکه نظارت بر کارگاه‌ها و تأمین وسایل حفاظت فردی از قبیل دستکش، ماسک، مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز کارگران توسط بازرسین کار انجام می‌شود، افزود: ثبت اثر انگشت مقرری بیمه بیکاری و حضور و غیاب آنها تا اطلاع ثانوی لغو شد.

رحیمی اضافه کرد: جلسات مراجع حل اختلاف و رسیدگی به شکایات کارگری و کارفرمایی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده و ساعت کار برخی از واحدهای تولیدی استان همزمان با دستگاه‌های دولتی کاهش یافته است.

وی ادامه داد: به منظور رعایت اصول بهداشتی استفاده از ظرف یکبارمصرف به جای سایر ظروف در واحدهای تولیدی مورد تاکید و نظارت خواهد بود؛ همچنین همه اماکن و مجموعه‌های ورزشی کارگران استان ضدعفونی و تعطیل شدند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: حضور غیاب پرسنل واحدهای تولیدی به صورت فیزیکی و ثبت اثر انگشت حذف شده و دستورالعمل حضور پرسنل قسمت‌های اداری واحدهای تولیدی با کمترین تراکم حجم نیروی انسانی و ارائه مرخصی به کارگرانی که کمترین علائم سرماخوردگی را دارند ابلاغ می‌شود.

۵ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید