اخبار

5700 شکایت کارگری و کارفرمایی در هیات تشخیص استان اردبیل بررسی شد

5700 شکایت کارگری و کارفرمایی در هیات تشخیص استان اردبیل بررسی شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تعداد 5700 شکایت کارگری و کارفرمایی طی سال جاری به دبیرخانه هیات های حل اختلاف استان اردبیل واصله و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی با اعلام این خبر گفت: در سال جاری تعداد 5 هزار 700 فقره داداخواست در هیات های تشخیص و بدوی استان بررسی و پس از طی مراحل قانونی و رویه اداری منجرب به صدور آرا شد.

وی با تاکید به لازم اجرا بودن تمام آرا صاده در مراجع حل اختلاف افزود: با هد حفظ حقوق کارگران و کارفرمایان، نزدیک به 50 درصد شکایات واصله به مراجع حل اختلاف این اداره کل به صورت سازشی حل و فصل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطر نشان کرد: پس صدور رای اولیه و بدوی تعداد 3 هزار 300 پروند با تجدید نظرخواهی طرفین دعوی به صورت مجدد در هیات حل اختلاف بررسی و احکام لازم صادر شد.

وی با اشاره به اینکه کاهش مدت زمان رسیدگی به دادخواست های کارگری و همزمان ارتقا کیفی آرا صادره به صورت همزمان در دستور کار قرار دارد گفت: تایید بالای 90 درصد آرای صادره این استان طی فرجام خواهی های انجام شده در شعبات دیوان عدالت اداری کشور، نشان از برنامه ریزی برای افزایش کمی و کیفی خدمات به جامعه کار و تولید است.

 وی یادآور شد: با الکترونیکی شدن فرایندهای ثبت شکایت کارگری و کارفرمایی و راه اندازی سامانه جامع روابط کار در برخی موارد شاهد کاهش مدت زمان رسیدگی به شکایات در هیات های تشخیص استان به 10 روز نیز بودیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: در حال حاضر ۱۵ هیات تشخیص و ۵ هیات حل اختلاف وظیفه رسیدگی به شکایات و تجدید نظر خواهی جامعه کارگری و کارفرمایی استان را بر عهده دارند.

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید