اخبار

واحدهای تولیدی مشکل‌دار برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می‌شوند

واحدهای تولیدی مشکل‌دار برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می‌شوند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت بنگاه هایی که در سال گذشته و جاری نتوانستند بخشی از حقوق کارگران خود را پرداخت نمایند می توانند با ارائه درخواست، از محل دستورالعمل تخصیص سرمایه در گردش ویژه بنگاه‌های مشکل دار دارای حقوق معوق، از تسهیلات مناسب برای پرداخت دو ماه حقوق کارگران خود بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ قاسم رحیمی با اعلام این خبر گفت: براساس تصمیم اتخاذشده از سوی وزارتخانه، استان‌های کشور برای حل موضوع پرداخت تسهیلات به واحدهای مشکل‌دار و معوقات حقوق کارگران، برای دریافت تسهیلات به بانک رفاه کارگران و توسعه تعاون معرفی می‌شوند.

وی افزود: دولت پرداخت این نوع تسهیلات را در راستای سیاست‌های کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و صیانت از کارگران به کار می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: این تصمیم به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور ابلاغ شده است. در این ابلاغیه متقاضیان دریافت تسهیلات به بانک رفاه کارگران‌ و توسعه تعاون معرفی می‌شوند.

وی از شناسایی کلیه واحدهای مشکل‌دار در استان برای نخستین بار به صورت دقیق خبر داد و عنوان کرد: مشکلات بنگاه‌های اقتصادی قبل از بروز بحران، شناسایی و با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در استان نسبت به رفع آن‌ها اقدام می شود. 

قاسم رحیمی بیان ‌کرد: حمایت از تولید و حفظ اشتغال موجود و صیانت از نیروی کار، اصلی‌ترین اولویت اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل است.

وی اظهار کرد: همکاری و همراهی بیشتر بانک‌ها به ویژه بانک‌ها و موسسات مالی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای تسریع در پرداخت تسهیلات به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی می‌تواند بخشی از مشکلات واحدهای کارگری و بنگاه‌های اقتصادی را مرتفع کند.

رحیمی ادامه داد: با رصد مداوم واحدهای تولیدی و کارگری که نیازمند دریافت منابع مالی برای حل مشکل حقوق معوقه کارگران خود هستند برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شوند.

۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید