اخبار

صادرات 35 میلیون دلاری تعاونی های مرزنشینان در اردبیل

صادرات 35 میلیون دلاری تعاونی های مرزنشینان در اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل از صادرات 35 میلیون دلاری 12 شرکت تعاونی فعال مرزنشینان این استان در یکسال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی گفت: تعاونی های مرزنشین شرکتی است که با عضویت ساکنان مناطق مرزی کشور و به منظور تامین نیازمندی های آنان بر اساس قانون بخش تعاونی تشکیل و ثبت می شوند و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به مبادلات مرزی در حوزه شرکت فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به وجود تعداد 12 شرکت تعاونی مرزنشینان فعال در استان اردبیل تاکید کرد: تعاونی مرزنشینان یکی از بهترین مسیرها برای تامین معیشت مرزنشینان و همچنین برقراری امنیت در مرزهای کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با بیان اینکه  تعاونی های مرزنشینان سفیران ساکن در مناطق مرزی اند، گفت: احیا و فعال شدن مجدد تعاونی های مرزی راهکاری اثرگذار ضروری برای بهبود و تامین پایدار معیشت مردم و رونق اقتصادی ساکنان این مناطق است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل یادآور شد: طی یک‌سال گذشته ۵۴ میلیون دلار عملکرد بخش تعاون در بخش صادرات است که 35/5 میلیون دلار آن مربوط به تعاونی های مرزنشینان و 18/5 میلیون دلار آن مربوط به شرکت های تعاونی تولیدی است.

رحیمی یادآور شد: هم اکنون هزار و ۸۰۰ شرکت تعاونی در استان در حال فعالیت هستند که از این تعداد به ترتیب کشاورزی، خدمات و صنعت بیشترین نوع خدمات را به خود اختصاص دادند.

وی عنوان کرد: در یک سال گذشته 31 شرکت تعاونی راکد به چرخه فعالیت اقتصادی بازگردانده شده و تعداد 126 شرکت تعاونی جدید نیز به ثبت رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل توجه به بخش تعاونی‌ها را از جمله مهمترین ضرورت‌های موجود جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: با حمایت و ایجاد انگیزه در بین جامعه هدف سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی می‌تواند بسیار بالاتر از حد کنونی باشد.

۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید