اخبار

بازگشت ۱۱۴ واحد راکد به چرخه تولید و فعالیت در استان اردبیل

بازگشت ۱۱۴ واحد راکد به چرخه تولید و فعالیت در استان اردبیل
استاندار اردبیل گفت: طی سال جاری تعداد ۱۱۴ واحد راکد در حوزه صنعت و کشاورزی به چرخه تولید و فعالیت این استان بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنام جو در بیست و سومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در اول سال جاری از سوی سازمان صنعت و معدن تعداد ۱۵۸ واحد تولیدی راکد در استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: در سال جاری ۵۶ واحد اقتصادی در حوزه صنعت به چرخه فعالیت بازگشت و این روند برای سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

استاندار اردبیل اظهار کرد: طی یک‌سال گذسته از طریق بازگشت واحدهای تولیدی غیر فعال به چرخه اقتصادی ۷۳۰ فرصت شغلی جدید فراهم شده است و با بازگشت ۱۰۲ واحد تولیدی دیگر به چرخه فعالیت نزدیک به ۱۸۰۰ نفر صاحب شغل خواهند شد.

رئیس کارگروه اشتغال با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی افزود:  ضرورت دارد با واگذاری و در اختیارگذاشتن سوله‌های واحدهای تولیدی راکد برای سرمایه‌گذاران جدید، تکلیف آنها مشخص شود.

بهنام جو ادامه داد: واحدهای غیر فعال حوزه کشاورزی در برنامه سه ساله و تا حد امکان بر اساس برش‌های سالانه، به چرخه فعالیت بازگردانده خواهند شد و سهم مهمی در ایجاد اشتغال خواهند داشت.

وی عنوان کرد: در سال ۹۷ تعداد ۱۷۷ واحد غیر فعال کشاورزی با اشتغال ۶۷۶ نفر به چرخه فعالیت برگردانده شدند.

بهنام جو تصریح کرد: برای سال جاری فعال سازی ۸۰ واحد غیرفعال کشاورزی هدف گذاری شده بود که ۵۸ واحد آن با اشتغال ۳۱۵ نفر محقق شده است.

وی افزود: تعداد ۲۲۴ واحد کشاورزی غیرفعال نیز طی برنامه سه ساله تا سال ۱۴۰۱ به چرخه فعالیت برخواهند گشت.

استاندار اردبیل خاطر نشان کرد: در حوزه گردشگری ۲ واحد خدماتی تحت تملک بانک قرار گرفته‌اند که بزودی با واگذاری به بخش خصوصی تعیین تکلیف خواهند شد.

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری یکی از اهداف اصلی ما برای گشایش اشتغال است و این روند به جز حوزه صنعت در بخش کشاورزی و گردشگری نیز دنبال می‌شود.

بهنام جو خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در کنار بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران برای توسعه اشتغال باید گام بردارند.

رئیس کارگروه اشتغال اردبیل ادامه داد: بررسی طرح‌های در حال احداث و نیمه‌تمام راکد در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات نیز به موازات این روند جهت تکمیل و شروع فعالیت اقتصادی نیز انجام خواهد شد.

۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید