اخبار

استفاده از ظرفیت واحدهای راکد برای توسعه اشتغال

استفاده از ظرفیت واحدهای راکد برای توسعه اشتغال
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: از ظرفیت واحدهای خالی صنعتی و کشاورزی استان باید برای توسعه اشتغال استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در بیست و سومین جلسه کارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: احیای واحدهای صنعتی راکد و نیمه تعطیل از مهمترین شاخص ها و مولفه های رونق تولید است که دولت در کنار توجه به تامین مواد اولیه و زنجیره تولید درتلاش است تا اقدامات توسعه ای خود را به خوبی پیش ببرد.

وی گفت: حمایت از واحدهای صنعتی غیرفعال و بازگرداندن آنها به چرخه تولید از برنامه های مهم کارگروه اشتغال می باشد تا با شناسایی واحدهای راکد عامل تعطیلی آنها بررسی و مجددا با حفظ اشتغال و رفع موانع دوباره احیا شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل افزود: برداشتن موانع از مسیر حرکت واحدهای تولیدی فعال و غیر فعال با اعطای تسهیلات و حل مشکلات بانکی، از سیاست های موجود برای حفظ و به کارگیری گردش مالی و نقدینگی واحدهای تولیدی است. 

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل یادآور شد: با توجه به تحریم های اقتصادی و مشکلات ایجاد شده در بخش صنایع مختلف و اقتصاد، فعال کردن واحدهای تولیدی در شرایط اقتصادی کنونی یک هنر است.

وی اضافه کرد: با  اقدامات انجام شده در زمینه احیا واحدهای نیمه فعال و راکد تلاش شده تا با جذب سرمایه گذار و افزایش اعتماد در امر سرمایه گذاری و رفع موانع و مشکلات نظام بانکی در اخذ تسهیلات مجددا واحدهای راکد فعال شوند. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اشاره به اینکه غالب واحدهای راکد فعال شده در حوزه کشورزی است، گفت: تلاش شده تا با احیا واحدهای راکد که درسال های اخیر با مشکلاتی مواجه شده اند ضمن احیا این واحدها در زمینه رونق تولید و اشتغال مجدد کارگران اقدامات لازم را انجام دهد 

رحیمی توسعه اشتغال را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: از ظرفیت واحدهای خالی، واحدهای صنعتی و تولیدی استان  باید برای توسعه اشتغال استفاده شود.
۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید