اخبار

اردبیل استان پیشگام در الکترونیکی کردن فرایندها

اردبیل استان پیشگام در الکترونیکی کردن فرایندها
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با استقرار سامانه های الکترونیکی اشتغال، صدور مجوز مشاغل خانگی واجرای پایلوت سامانه جامع روابط کار، استان پیشگام در الکترونیکی کردن فرایندها هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی صبح امروز در دوره آموزشی کار با زیرسامانه های ثبت شکایت و دادرسی سامانه جامع روابط کار ویژه استان های منطقه 7 غرب کشور به میزبانی گفت: الکترونیکی شدن فرایندها یکی از مهمترین رویکردهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل در ارایه خدمات به جامعه کار و تولید است.

وی با بیان اینکه راه اندازی سامانه و نرم افزار نیازمند فراهم بودن بسترها و سخت افزار های مناسب است گفت: بهرمندی اداره کل و شهرستانها از سیستم های سخت افزاری به روز و اتصال به خطوط اینترنت پر سرعت فیبر نوری و ارتقای پهنای باند اینترنت شهرستان ها از اقدامات لازم جهت راه اندازی سامانه جامع روابط کار بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با عنوان اینکه الکترونیکی شدن فرایندها قطعا شفافیت را به دنبال خواهد داشت، گفت: با توجه به مسیر جهانی و گستره تکنولوژی احساس می شود ارایه خدمات دولتی نیز بیشتر به این سمت پیش برود.

وی اظهار کرد: بایگانی الکترونیکی پرونده ها و تسهیل فرایند فراخوانی و داشتن منابع اطلاعاتی از وضعیت نیروی کار استان از مولفه های اصلی این سامانه جهت صیانت از نیروی کار است.

رحیمی یادآور شد: صرفه جویی در زمان و منابع از دیگر مزیت های ثبت الکترونیکی شکایات کارگری و کارفرمایی و فرایند ابلاغ آرا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: در حال حاضر 15 هیات تشخیص و 5 هیات حل اختلاف وظیفه رسیدگی به شکایات و تجدید نظر خواهی جامعه کارگری و کارفرمایی استان را بر عهده دارند.

وی افزود: در 10 ماه سال جاری تعداد دادخواست های واصله به هیات های تشخیص 5 هزار و 200 فقره است که 50 درصد این آرا جهت بررسی مجدد و تجدید نظرخواهی طرفین دعوی در مراجع حل اختلاف استان رسیدگی شده است.

رحیمی اظهار کرد: بیش از 50 درصد کل آرای صادره مراجع حل اختلاف استان اردبیل به صورت سازشی است.

 

 

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید