اخبار

اینفوگرافی؛

صادرات ۱۸ میلیون دلاری شرکت های تعاونی تولیدی در استان اردبیل

صادرات ۱۸ میلیون دلاری شرکت های تعاونی تولیدی در استان اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: شرکت های تعاونی تولیدی استان در یک سال گذشته موفق به صادرات ۱۸ میلیون دلار محصول به کشورهای منطقه شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی با تشریح صادرات انجام شده شرکت‌های تعاونی اردبیل به کشورهای همسایه گفت: کشورهای عراق، گرجستان، قطر، روسیه و جمهوری آذربایجان عمده کشورهای مقصد کالاهای اردبیل در صادرات شرکت‌های تعاونی هستند.
رحیمی با عنوان این که تعاونی‌های ۲۵۶ آرتا جوجه، آذر ساروج سبلان، آرتا نوین سرام و زربافت از شرکت‌های فعال در حوزه صادرات این استان هستند، افزود: صادرات مرغ، سرامیک، بلوک سبک اتو کلاو و پتو از عمده محصولات صادراتی استان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل یادآور شد: طی یک‌سال گذشته ۵۴ میلیون دلار عملکرد بخش تعاون در بخش صادرات است که ۱۸ میلیون دلار آن مربوط به تعاونی های تولیدی و مابقی آن مربوط به شرکت های تعاونی مرزنشینان است.
رحیمی یادآور شد: هم اکنون هزار و ۸۰۰ شرکت تعاونی در استان در حال فعالیت هستند که از این تعداد به ترتیب کشاورزی، خدمات و صنعت بیشترین نوع خدمات را به خود اختصاص دادند.

وی عنوان کرد: در یک سال گذشته 31 شرکت تعاونی راکد به چرخه فعالیت اقتصادی بازگردانده شده و تعداد 126 شرکت تعاونی جدید نیز به ثبت رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل توجه به بخش تعاونی‌ها را از جمله مهمترین ضرورت‌های موجود جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: با حمایت و ایجاد انگیزه در بین جامعه هدف سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی می‌تواند بسیار بالاتر از حد کنونی باشد.
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید