اخبار

خبر خوب برای کارگران صنعت ساختمان؛

افزایش 6000 نفری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی اردبیل

افزایش 6000 نفری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با افزایش 6 هزار نفری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی تعداد سهمیه استان اردبیل به 24 هزار نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های به عمل آمده در سال جاری تعداد 6 هزار نفر به سهیمه بیمه کارگران ساختمانی استان اردبیل افزوده شد.

وی افزود: سهیمه بیمه کارگران ساختمانی استان اردبیل در سال 97 تعداد 18 هزار نفر بود که در سال جاری این تعداد به 24 هزار کارگر افزایش یافته و با ثبت نام و احراز هویت شرایط آنها در سامانه از این ظرفیت بهرمند می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه هرکس که کارگر ساختمانی است مشمول قانون کارگر ساختمانی نمی‌شود گفت: کارگران ساختمانی جهت بهرمندی از این ظرفیت باید دارای سه شرایط کارگر ساختمانی فعال، کارت مهارت از سازمان فنی حرفه‌ای باشند و برای پرداخت حق بیمه نام نویسی کنند.

وی افزود: پذیرش کارگران ساختمانی بعد از بازرسی‌ و اطمینان از اینکه فرد کارگر ساختمانی است، انجام می شود و اگر در هر مرحله مشخص شود که فرد مذکور کارگر ساختمانی نیست مشمول جریمه و پرداخت هزینه خواهد شد.

رحیمی  یادآور شد: مبلغ حق بیمه کارگران ساختمانی ماهیانه کارگر درجه یک مبلغ ۱۵۹ هزارتومان، درجه ۲ مبلغ ۱۴۸ هزارتومان و درجه ۳ مبلغ ۱۳۸ هزار تومان است که 23 درصد مابقی آن از محل صدور پروانه های ساختمانی پرداخت می شود.

وی افزود: عناوین شغلی کارگران ساختمانی مشمول تامین اجتماعی شامل آرماتور بند، اسکلت ساز لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی، نقشه بردار، درب پنجره سازپروفیل، بتن ساز و بتن ریز، بنای سفت کار، عایق کاررطوبتی و آسفالت کار ابینه، گچ کار، سنگ کار، قالب بند و کفراژبند، لوله کش گاز خانگی و تجاری، نگهداری بتن، کاشی کار ، برق کار ساختمان و نقاش ساختمان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با تاکید بر اینکه تشکلات کارگری ظرفیت قانونی ویژه جهت پیگیری مطالبات این قشر زحمتکش است، گفت: با ساماندهی و تشکیل کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی استان اردبیل و با عضویت 25 هزار کارگر ساختمانی این تشکل به عنوان یکی از بزرگترین سندیکاهای استان اردبیل محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: امروز انجمن کارگران و استادکاران ساختمانی تکیه‌گاهی محکم برای این قشر زحمت‌کش به حساب می‌آید.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۵۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید