اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل:

جایگاه مهم تشکل های کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف

جایگاه مهم تشکل های کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: رعایت اصل سه جانبه گرایی در مراجع حل اختلاف نشان از جایگاه مهم تشکل های کاری و کارفرمایی در قانون کار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی درجلسه کمیته هماهنگی روابط کار استان که با حضور اعضای هیات های تشخیص و حل اختلاف تشکیل شد گفت: انعطاف مراجع حل اختلاف یکی از عوامل اصلی در کاهش بروز تنش های کارگری است.

وی با عنوان اینکه کاهش نقض آرای صادره در اردبیل توسط قضات دیوان عدالت اداری کشور نشان از پیمایش مسیر قانونی در این حوزه است افزود: گستره چتر حمایتی قانون به همراه عدالت باید به طور همزمان حامی کارگران و کارفرمایان باشد و نباید هیچ حقی از هرکدام از آنها تضییع شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خاطر نشان کرد: رعایت اصل سه جانبه گرایی در مراجع حل اختلاف نشان از در نظر گرفتن جایگاه کارفرمایان، کارگران و دولت در قانون کار کشور است.

وی ادامه داد: سه‌جانبه‌گرایی راهکاری به منظور حل و فصل مسایل مشترک سه گروه یعنی دولت، کارفرمایان و کارگران در راستای ایجاد خط مشی‌های اقتصادی- اجتماعی از طریق مشاوره و مذاکره و به ویژه راهنمایی و هدایت دولت در اتخاذ تدابیر است.

وی با تاکید بر اینکه در انجام وظیفه قانونی خود هیچ تعارفی نخواهیم داشت یادآور شد: مراجع حل اختلاف فقط با در نظر گرفتن مستندات قانونی و گزارش های بازرسی اقدام به صدور رای کنند.

قاسم رحیمی انجام نظارت مستمر بر آرای مراجع حل اختلاف را یکی از راه کارهای مهم در اجرای قانون عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف قانون کار تعادل بخشیدن به حقوق کارگر و کارفرما نسبت به همدیگر است.

.

۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید