اخبار

کارخانه نوآوری در استان اردبیل احداث می‌شود

کارخانه نوآوری در استان اردبیل احداث می‌شود
استاندار اردبیل گفت: تفاهم‌نامه ایجاد و راه‌اندازی کارخانه نوآوری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری، پارک علم و فناوری اردبیل امضا شده و دانشگاه آزاد اسلامی هم آماده سرمایه‌گذاری در این کارخانه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اکبر بهنامجو روز یکشنبه در جلسه شورای اشتغال اردبیل افزود: این کارخانه با هدف توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در استان تاسیس و از طریق ایجاد زنجیره کامل اکوسیستم فناوری مشتمل بر شتاب دهنده‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، تولید بذر، فناوری ساختمان و گیاهان دارویی و فراوری چرم در محل کارخانه چرم مغان به فعالیت می‌پردازد.

وی بیان‌کرد:  راه‌اندازی کارخانه نوآوری در استان اردبیل به عنوان یک کار خلاقانه زمینه فعالیت نخبگان، محققان، اساتید و تحصیل‌کردگان را فراهم کرده و از توانمندی آنها در رونق کسب و کارهای نوآورانه استفاده می‌شود.

او ظرفیت اشتغال‌زایی این کارخانه را ۲ هزار نفر دانست و افزود: این کارخانه در راستای تحقق شعار سال یعنی  رونق تولید و نیز اشتغال جوانان و بهره‌گیری از سرمایه‌های فیزیکی بلااستفاده دوباره احیا شده و با رویکردی جدید و خلاقانه به چرخه تولید و اشتغال بر می‌گردد.

استاندار اردبیل فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در اشتغال‌زایی را یادآور شد و گفت: باید محصولات این شرکت‌ها تجاری‌سازی شود.

 
۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰
ایرنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید