اخبار

معرفی ۸۲۱ نفر جهت مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار

معرفی ۸۲۱ نفر جهت مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل گفت: تعداد ۸۲۱ نفر جهت مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار در استان اردبیل به بنگاه‌های اقتصادی و اصناف معرفی شدنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ محمد پورقلی صبح امروز در دهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و مورد نیاز جامعه به ویژه مشاغل خرد و خانگی و توسعه آموزش های مهارتی دنبال می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل افزود: استفاده از ظرفیت های آموزشی موجود در محیط های کارگاهی و در راستای توسعه و تنوع الگوهای آموزشی یکی از مهمترین اهداف تدوین شده طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار است.

وی با اشاره به اینکه توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز روز جامعه در اجرای این طرح دنبال می شود گفت: توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز روز از نیازهای مهم جامعه امروز در شهر و روستا است و تربیت نیروی ماهر و متخصص، مطابق با نیاز بازار کار، ضرورت اشتغال پایدار است.

محمد پورقلی عنوان کرد: تا کنون معرفی ۸۲۱ نفر جهت مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار در استان اردبیل به بنگاه‌های اقتصادی و اصناف محقق شده و این تعداد تا پایان سال افزایش خواهد یافت.

در ادامه این جلسه سعید بشرخواه؛ مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: شرط عدم سابقه بیمه یکی از موارد مهم در طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار است و کارفرمایان این شرط را باید مدنظر قرار دهند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل نیز عنوان کرد: ارائه تسهیلات به مراکز خصوصی آموزشی فنی و حرفه‌ای، مشاغل خرد و تسهیلات به افراد تحت پوشش بهزیستی رویکردی اصلی ما است.


۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید