اخبار

بنگاه‌های اقتصادی و اصناف از مشوق‌های خاص دولتی برخوردار می‌شوند

بنگاه‌های اقتصادی و اصناف از مشوق‌های خاص دولتی برخوردار می‌شوند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: طرح کارورزی و مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار، دو مشوق درنظرگرفته شده از سوی دولت برای بنگاه‌های اقتصادی و اصناف در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی با تشریح اینکه طرح کارورزی تنها شامل دانش آموختگان دانشگاهی بیکار می باشد عنوان کرد:از مهمترین اهداف طرح، افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی از طریق انتقال مهارت، تجربه در محیط کار، فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان و ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه جدای از تسهیلات دو عنوان طرح مشوق، مطابق موضوع ۷۱ قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه شورای عالی اشتغال کشور برای بنگاه‌های اقتصادی و اصناف در نظر گرفته شده است، افزود: طرح دوره کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی و طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار از مشوق‌های در نظر گرفته شده از سوی دولت برای کارفرمایان می‌باشد.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با اشاره به تخصیص اعتبارات طرح کارورزی، اظهار کرد: کارفرمایان با جذب دانش آموختگان دانشگاهی از طریق طرح کارورزی می‌توانند تا دو سال از معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار شوند.

وی خاطر نشان کرد: پرداخت ماهیانه کمک هزینه طول دوره آموزش تا مبلغ ۷۰۰ هزار تومان بر اساس مدرک تحصیلی کارورز تا سه ماه و بیمه مسؤولیت مدنی از دیگر مشوق‌های در نظر گرفته شده در این طرح می‌باشد.

رحیمی افزود: طبق آیین‌نامه جدید طرح کارورزی با اصلاح شرایط کارورز و افزایش شرایط سنی، کارفرمایان می‌توانند آن دسته از افرادی که حداقل دارای مدرک کارشناسی و حداکثر دارای ۳۵ سال سن می‌باشند را از این طریق جذب کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در پایان یادآور شد: طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار، دیگر طرح در نظر گرفته شده برای افراد فاقد مدرک دانشگاهی می‌باشد تا کارفرمایان با جذب افراد از این طریق، از قانون کار و تامین اجتماعی معاف گردند.

۲۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید