اخبار

صیانت از طرح های اشتغال روستایی دنبال می شود

صیانت از طرح های اشتغال روستایی دنبال می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: صیانت از طرح های اشتغال پایدار روستایی با هدف جلوگیری از هرگونه انحراف و هدر رفت منابع دنبال می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ هشتمین جلسه کمیته نظارت بر طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری صبح امروز به ریاست معاون اقتصادی استاندار اردبیل و نمایندگان دستگاه های اجرایی، بانک های عامل و صاحبان طرح های اشتغالزای روستایی به منظور صیانت از طرح ها و حصول نتیجه مطلوب از حیث ایجاد و پایداری اشتغال برگزار شد.

ارژنگ عزیزی در این جلسه اعطای تسهیلات به کار انجام شده را نیز مصداق انحراف دانست و گفت: کمیته های نظارت استانی، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی؛ بررسی های لازم در این خصوص را انجام می دهند.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل با اشاره به لزوم درنظر گرفتن افزایش قیمت مواد اولیه گفت: بانک‌ ها مکلف به نظارت فاز به فاز و پرداخت تسهیلات با روند میزان پیشرفت طرح و در نظر گرفتن افزایش قیمت مواد اولیه در بین فاصله در خواست و دریافت تسهیلات توسط صاحبان طرح ها هستند.

وی عنوان کرد: تصمیم گری درخصوص تشیخص و برخورد بر انحراف طرح ها برعهد کمیته است و دستگاه‌های اجرایی بخشی  در این طرح باید نتیجه نظارت خود را جهت هرگونه اقدام و برخورد قانونی به کمیته ارجاع دهند.

معاون اقتصادی استاندار گفت: اصلاح تعهدات اشتغالی بر اساس سرانه اشتغال با مصوبه کارگروه اشتغال و بر اساس آیین‌نامه با توجه به افزایش نرخ تورم انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با لحاظ موارد قانونی به دنبال هیچگونه سخت گیری اضافی در مسیر سرمایه گذاری و اشتغال نیستیم و رویکرد حمایتی در این خصوص انجام می شود.

۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید