اخبار

تشدید نظارت بر طرح های اشتغال روستایی

تشدید نظارت بر طرح های اشتغال روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تشدید نظارت بر طرح های بهرمند ار تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری جهت جلوگیری و برخورد بر هرگونه انحراف ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ هشتمین جلسه کمیته نظارت بر طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری صبح امروز به ریاست معاون اقتصادی استاندار اردبیل و نمایندگان دستگاه های اجرایی، بانک های عامل و صاحبان طرح های اشتغالزای روستایی به منظور صیانت از طرح ها و حصول نتیجه مطلوب از حیث ایجاد و پایداری اشتغال برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: ضرورت دارد انعطاف لازم در امر نظارت بر طرح های اشتغالزا با توجه به مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت مواد اولیه در مرحله پرداخت این تسهیلات مدنظر قرار گرفته شود.

قاسم رحیمی در این جلسه با عنوان اینکه اصل مهم جهت جلوگیری و هرگونه انحراف در طرح های اشتغالی نظارت است، گفت: بانک های عامل و دستگاه های جرایی دخیل در این طرح  بر اساس ضوابط و آیین نامه های قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری نظارت مستمر از طرح های بهرمند از تسهیلات داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل هسته نظارت هم روند با ارائه تسهیلات روستایی و متشکل از نمایندگان دستگاه‌های مختلف و بانک‌ها اظهار کرد: بازرسی‌ها به دو صورت نظارت شهرستانی و استانی انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با تاکید بر لزوم دقت جهت جلوگیری از هدر رفت منابع در پرداخت تسهیلات اشتغال زا گفت: بانک ها در روند پرداخت تسهیلات مساعدت لازم را با کارآفرینان داشته باشند.

دبیرکارگروه اشتغال استان اردبیل گفت: ضرورت دارد بانک‌های عامل جهت پرداخت تسهیلات طبق آیین نامه و قوانین موجود هماهنگی لازم را با دبیرخانه کارگروه اشتغال به عمل آورند.

رحیمی با توضیح فرآیند پرداخت این تسهیلات یادآور شد: طبق قوانین، تسهیلات اشتغال روستایی به صورت چند مرحله به صاحبان طرح‌های اشتغالزا جهت جلوگیری از هرگونه انحراف و تحقق اشتغال هدفگذاری شده پرداخت می‌شود.

وی متذکر شد: بانک های و دستگاه های اجرایی ضمن اقدامات قانونی هرگونه انحراف طرح های اشتغالزای روستایی را به دبیرخانه این طرح گزارش دهند.

۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید