اخبار

شکوفایی مجدد اقتصاد روستا با اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری

شکوفایی مجدد اقتصاد روستا با اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از سه طرح اشتغال روستایی موفق گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری منجر به شکوفایی اقتصادی این مناطق شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در سفر به شهرستان خلخال از سه طرح اشتغال روستایی گلخانه پرورش گل رز هلندی، کارگاه تولید پوشاک بیمارستانی فاضلی و مجموعه اقامتی و گردشگری شاد بازدید کرد.

کارگاه تولید البسه بیمارستانی فاضلی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت:گارگاه تولید البسه بیمارستانی  یکی از طرح های موفق اشتغال روستایی است که توانسته با تسهیلات کم دست به کاری بزرگ در زمینه اقتصاد و اشتغال روستایی بزند.

وی گفت: این طرح با بهرمندی از تسهیلات اشتغال روستایی به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات اشتغال روستایی تامین کننده البسه بیمارستانی شهر رشت و استان‌های همجوار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اربیل تاکید کرد: اینکه تمامی شهروندان و مسئولین استانی رویکرد استفاده از تولیدات منطقه را دنبال کنند قطعا انبوهی از مشکلات بیکاری جوانان قابل حل خواهد بود.

بهره برداری از الگوی جدید گردشگری خلخال

 

وی در ادامه از طرح گردشگری و اقامتی شاد بازدید کرد و گفت: این طرح با بهرمندی از تسهیلات اشتغال روستایی احداث شده و فاز مجموعه پذیرایی و تالار آن نیز با اخذ تسهیلات از طریق بانک سینا در مراحل پایانی آماده سازی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل ابراز امیدواری کرد با احداث پل معلق توسط شرکت تعاونی شادی گستر خلخال گردشگری این شهرستان متحول خواهد شد.

وی گفت: رویکرد گردشگری خلخال در سال های آینده اقتصاد این شهرستان را متحول خواهد کرد.

گلخانه پرورش گل رز هلندی نمونه موفق طرح اشتغال روستایی

رحیمی در ادامه  سفر به شهرستان خلخال از طرح اشتغال روستایی پرورش گل رز هلندی بازدید کرد و گفت: در بررسی پرونده های متقاضیان تسهیلات اشتغالی تمامی درخواست های واصله به دبیرخانه این طرح به صورت ویژه و یک به یک بررسی و پس از تایید کمیته فنی استانی به بانک ها ارسال شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: گلخانه پرورش گل رز هلندی خلخال یکی از طرح های بسیار موفق اشتغال روستایی است که هم زمان با سفر معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان خلخال افتتاح شد.

رحیمی یادآور شد: این طرح با دریافت ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری به بهره‌برداری رسید.

۲۲ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید