اخبار

اجرای موفق طرح اشتغال روستایی در شهرستان خلخال

اجرای موفق طرح اشتغال روستایی در شهرستان خلخال
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: خلخال از شهرستان های موفق در جذب اعتبارات اشتغال روستایی و بهره برداری موثر از این تسهیلات بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در ادامه سفر به خلخال با فرماندار این شهرستان دیدار کرد.

وی گفت: آینده خلخال نسبت به پتانسیل گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده روشن تصور می شود و با توجه شرایط جغرافیایی و پتانسیل های این شهرستان مسیر گردشگری بهترین راهکار جهت اشتغال‌زایی در خلخال است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری بیان‌کرد: با قول مساعد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسهیلات متمم برای اتمام طرح‌های نیمه‌تمام در این حوزه ارائه می‌شود تا اجرای این طرح‌ها زمینه‌ساز رونق اشتغال در مناطق روستایی و عشایری و جلوگیری از مهاجرت روستاییان شود.

وی از افزایش مهاجرت از جنوب کشور به مناطق شمال و شمال غرب اکشور در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: افزایش آلایندگی هوا ، بالا بودن هزینه‌های زندگی و همچنین تولید از جمله عوامل افزایش رغبت سرمایه‌گذاران و مردم ساکن در مناطق جنوبی و مرکزی کشور برای مهاجرت به سمت مناطق شمال غرب از جمله استان اردبیل است.

وی اظهارداشت: توجه به ظرفیت‌های موجود خدادادی در شهرستان‌های خلخال و مشگین‌شهر از جمله منابع آبی فراوان ،معاون غنی و نیروی انسانی موردنیاز پیش‌بینی می‌شود در آینده این ۲ شهرستان بیشترین سطح مهاجرپذیری استان اردبیل را به خود اختصاص دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اجرای موفق طرح‌های توسعه اشتغال روستایی در شهرستان خلخال افزود: طرح‌های بزرگ و خوبی از جمله احداث هتل ۵ ستاره، مجموعه قصرهای چوبی ،پل هوایی و چند طرح بزرگ گردشگری در مناطق نمونه گردشگری در کنار توسعه و رونق صنعت تولید پوشاک در این شهرستان از محل تسهیلات اعتباری توسعه اشتغال روستایی اجرا شده و این شهرستان موفق به جذب تسهیلات منظور شده برای اجرای طرح‌های توسعه اشتغال روستایی در ۲ سال اخیر شده است.

وی از افزایش واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین افزایش میل سرمایه‌گذاران به راه‌اندازی واحدهای تولیدی جدید و اشتغال‌زا در استان اردبیل خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هزینه‌های تولید در این استان ۵۰ درصد پایین‌تر از مرکز کشور و سایر کلان‌شهرهاست این امر موجب افزایش میل و رغبت سرمایه‌گذاران طرح‌های اقتصادی به راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زا شده است.

فریدون بابایی فرماندار خلخال نیز در این جلسه گفت: ظرفیت کار در این شهرستان فراتر از ظرفیت بکار گرفته شده فعلی است.

او افزود: با راه‌اندازی کارخانه فروسیلیس ،کارخانه تولید کاغذ از سنگ و چندین طرح تولیدی و صنعتی اشتغال‌زا در این منطقه زمینه اشتغال بیش از هزار و ۷۰۰ نفر از بیکاران در این واحدها فراهم خواهد شد.

بابایی یادآور شد: مدیریت تنش های کارگری در این شهرستان توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اقدامی بسیار موثر برای جلوگیری از ایجاد بحران کارگری بود.

 

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید