اخبار

با حضور رحیمی، رئیس انجمن فوتسال کارگری کشور:

آیین تجلیل از تیم منتخب فوتسال کارگری کشور توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد

آیین تجلیل از تیم منتخب فوتسال کارگری کشور توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد
آیین تجلیل از تیم منتخب فوتسال کارگری کشور، عوامل و کادر فنی تیم توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت کسب مقام قهرمانی در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ موناکو فرانسه انجام شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری ضمن بیان این مطلب در دیدار با اعضای تیم منتخب فوتسال کارگری کشور قهرمان جام جهانی شرکت ها اظهارکرد: ورزش یک موضوع چند وجهی است که باید برای آن اهمیت ویژه ای قائل شد. برای ورزش کردن هیچ محدودیتی وجود ندارد. بارها شاهد بودیم که جانبازان و افراد دارای معلولیت در المپیک و بازی های جهانی بسیار درخشان ظاهر شدند.

وی، ضمن ابراز خرسندی از پیشرفتی که طی این سالها در ورزش کارگری حاصل شده و ضمن تبریک به بازیکنان عوامل و مدیران تیم مینی فوتبال و شرکت آرمان گوهر سیرجان گفت: شما نماد ملی ایران اسلامی بودید که سربلند و قهرمان شدید و  از شما  ورزشکاران و مدیرانی که برای رسیدن به این افتخار همکاری کردند سپاسگزارم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حضور محمد دادکان همیشه منشا خیر و برکت برای ورزش  ایران بوده و دوران پرافتخار فدراسیون فوتبال ما در زمان ایشان رقم خورده است.  البته ایشان قهرمانی را در کنار پهلوانی و پاکدستی داشتند.

شریعتمداری ادامه داد: حضور یک ورزشکار با اخلاق پهلوانانه باعث رشد آن جامعه خواهد شد، نفوذ کلام ورزشکاران با اخلاق در جامعه بسیار موثر است. شما سفیران خوبی از ایران بوده اید و می توانید در جامعه نیز سفیر اخلاق باشید. کارگران ورزشکار وقتی در ورزش های جمعی به مقامی دست پیدا می کنند القاء کننده کار گروهی به جامعه هستند.

وی تاکید کرد: ورزش در ایجاد و افزایش  نشاط در جامعه بسیار موثر است و کمک خواهد کرد که جامعه ای سالم تر داشته باشیم.

شریعتمداری، ضمن تقدیر از مقام کارگران ایران گفت:  کارگران، ستون فقرات تولید در کشور هستند. 14 میلیون کارگر با خانواده ها بخش عظیمی از مردم ایران  را تشکیل می دهند و ذخیره های دانش و تجربه هستند. باید به سمت درخشش کارگران در عرصه ورزش جهانی حرکت کنیم. باید با هدف گذاری یک سکوی مستحکم برای پرواز ورزشکاران کارگر فراهم کرد و این امر با همراهی شما و مدیران میسر می شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای جامعه کارگری، کارهای بزرگی در دست است که بحث مسکن یکی از آن کارها است. تشکیل صندوق مسکن برای کارگران یکی از کارهای بزرگ است که امیدوارم به انجام برسد.

وی اظهارکرد: یکی از ارکان ورزش، پول است اما همه چیز نیست و شما ثابت کرده اید که با دست خالی هم می توان به جایگاههای رفیع رسید. استفاده از منابع مشارکت جویانه باید در توسعه ورزش کشور در راس قرار بگیرد و تمام بنگاهها را مشارکت داد که هنرمندانه در ورزش کارگری حضور داشته باشند.

شریعتمداری با بیان اینکه در وزارتخانه سعی بر آن شد که طرح عمرانی کمتری را شروع کنیم و بتوانیم طرح های عمرانی گذشته را به نتیجه برسانیم، افزود: برگزاری 75 رویداد ورزشی در وزارتخانه یک اتفاق بزرگ است و تمام مسئولان در بحث های ورزشی باید توجه ویژه ای داشته باشند تا این قهرمانی ها تکرار شود.

در ادامه این نشست، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: حضور  دادکان به عنوان مشاور ورزشی باعث شکوفایی ورزش در قشر کارگری شد.

وی ادامه داد: هفته گذشته تفاهم نامه ای امضا و قرار شد 200 هزار واحد مسکن کارگری ساخته شود که این موضوع می تواند تا حد زیادی فشار را از روی قشر کارگر کم کند.

صادقی فر ضمن تشریح فعالیت های انجام شده در این حوزه بیان کرد: در ورزش کارگری 26 انجمن ورزشی وجود دارد و 75 رویداد ورزشی  در سال گذشته در این فدراسیون انجام شد که 24 رویداد برای بانوان بوده است، در سال 98  و تا امروز 50 رویداد انجام شده است.

در ادامه این نشست صمیمانه محمد دادکان ، مشاور وزیر در امور تربیت بدنی و ورزش ضمن تبریک به وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی به خاطر حسن نظر نسبت به ورزش کارگری گفت: من از 19 سالگی در مدیریت ورزش بوده ام اما کارگران ورزشکار یکی از همراه ترین تیم هایی بودند که به عمر فعالیت مدیریت خود در ورزش دیده ام.

دادکان افزود: آنها همه شئونات را رعایت می کردند و اخلاق مدار بودند. باید بدانیم که اخلاق همیشه جلوتر از مقام قهرمانی است و این عزیزان درهر دو بعد پرچمدار بودند.

وی اظهار کرد: این جوانان در طول دو روز 25 ساعت فوتبال بازی کردند و قهرمان شدند.  درخواست من این است که بیشتر به قشر کارگر توجه شود تا بیشتر از ورزش قهرمانی لذت ببرند. این عزیزان به توجه خاص نیاز دارند تا در میادین بین المللی بدرخشند.

دادکان در پایان سخنان خود در این جلسه اظهار کرد:  فقط ورزش است که می تواند در دنیا صدای ملت مظلوم ایران را به جهانیان برساند. تیم مینی فوتبال آرمان گهرسیرجان، جانانه برای برافراشته شدن پرچم تلاش کرد.

جواد رمضی، رئیس فدراسیون ورزش کارگری نیز ضمن تقدیر از محمد شریعتمداری به دلیل حمایت های بی دریغ از ورزش کارگری گزارشی کوتاه از حضور این ورزشکاران در بازی های جهانی اسپانیا و موناکو ارائه کرد و گفت: حضور ورزشکاران کارگر در این دوره از بازی ها یکی از بهترین و بی نظیرترین حضورها بود، چون از نظر کسب مدال در این دوره از رقابت ها ورزشکارن ما رکورد شکنی داشتند.

وی ادامه داد: برای اعزام به مسابقات اسپانیا از میان تمامی شرکت کنندگان افراد با استعداد در کارگران شناخته شدند و تنها دوره ای بود که تمامی اعضایی که برای حضور در مسابقات جهانی اعزام شدند کارگر بودند و این یک دستاورد بزرگ برای ما بود.

رمضی گفت: در شرایط کنونی دیپلماسی ورزشی می تواند گره گشا باشد. در این دوره  نسبت به گذشته 40 درصد کاهش  هزینه و اعزام نفرات داشتیم اما 3برابر مدال کسب کردیم. تعداد تیم های بانوان نسبت به دوره های گذشته بیشتر شده است و امیدوارم که با حمایت وزیر  این روند موفقیت ها در ورزش کارگری ادامه پیدا کند.

۱۱ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید