اخبار

1700 مورد بازرسی کار از واحدهای کارگری و اصناف شهرستان پارس آباد انجام شد

1700 مورد بازرسی کار از واحدهای کارگری و اصناف شهرستان پارس آباد انجام شد
رئیس تعاون، کار ورفاه اجتماعی پارس آباد گفت: بازرسان کار این اداره طی 9 ماه گذشته با انجام یک هزار و 700 فقره بازرسی از واحدهای کارگری و اصناف این شهرستان نقش مهمی در کاهش حوادث ناشی از کار داشته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان پارس آباد؛ هادی گنجی با ارایه گزارش عملکرد 9 ماهه در حوزه روابط کار شهرستان پارس آباد عنوان کرد: نظارت بر حسن اجرای مقررات قانون کار، مشاغل سخت و زیان آور، اشتغال نوجوانان و اتباع خارجی و علی الخصوص در زمینه حفاظت فنی و بهداشت کار، پیگیری تشکیل کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاه های بالای 25 نفر کارگر و بررسی حوادث ناشی از کار و بررسی مشکلات واحد های مشکل دار از اهداف و وظایف بازسان کار است.

وی افزود: تعداد بازرسی ادواری انجام یافته در نه ماه سال جاری تعداد 796 مورد و بازرسی موردی 937 فقره بوده است و در این مدت 32 مورد حادثه ناشی از کار بررسی و تجزیه و تحلیل گردیده و با تعیین درصد عوامل دخیل در حادثه به مراجع قضائی و انتظامی شهرستان پارس آباد اعلام گردیده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان پارس آباد گفت: تعداد 476 مورد گزارش کارشناسی سخت و زیان آور برای پرونده های تکمیلی متقاضیان مشاغل سخت و زیان آور تنظیم و به کمیته استانی بررسی مشاغل سخت و زیان آور ارسال گردیده است.

وی اظهار کرد: درخصوص پرونده های شکایتی طرح شده در مراجع حل اختلاف، برای تعداد 99 پرونده ارجاعی به تحقیق توسط واحد بازرسی کار گزارشات تحقیق تنظیم و به هیئت های تشخیص و حل اختلاف ارجاع داده شده و جهت اخذ تصمیمات مقتضی ارائه گردید.

هادی گنجی خاطر نشان کرد: در اجرای ماده 87 قانون کار جمهوری اسلامی ایران تعداد 20 مورد نقشه های ساختمانی و تاسیساتی کارگاه های تازه تاسیس و توسعه یافته ارائه شده توسط متقاضیان و کارفرمایان، بررسی و تایید گردیده است.

وی اظهار کرد: بمنظور اصلاح و بهسازی محیط کار و حذف صفت سخت و زیان آوری از برخی مشاغل تایید شده در کمیته های استانی و در راستای اجرای مواد 3 و 6 آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور برای کارفرمایان این کارگاه ها تعداد 383 مورد ابلاغیه رفع نقص با مهلت دو ساله صادر گردید.

گنجی ادامه داد: برای تعداد 32 نفر از کارگران و کارفرمایان واحد های کارگاهی مجموعاً 356 نفر ساعت دوره های آموزشی درخصوص مقررات قانون کار و تامین اجتماعی و ایمنی و حفاظتی فنی برگزار شده است.

وی افزود: تعداد 668 مورد بازرسی از شرکت های خدماتی و تامین نیروی انسانی فعال انجام گرفته و برای تعداد 15 شرکت گواهی صلاحیت کاری و 36 شرکت گواهی صلاحیت ایمنی صادر شده است و تعداد 7 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار فعال در کارگاه های مشمول شهرستان پارس آباد انجام گرفته است.

هادی گنجی افزود: برای 8 واحد از کارگاه های متقاضی صدور پروانه بهره برداری و پروانه کسب، بررسی و بازرسی و مکاتبات درخصوص بلامانع بودن صدور پروانه بهره برداری انجام شده است.

وی گفت: درخصوص نظارت بر اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی در کارگاه های فعال در سطح منطقه تعداد 33 مورد بازرسی مشترک یا توسط بازرسان کار انجام شده است.  

۱۵ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۵۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید