اخبار

بهره برداری از ۵۰ طرح اقتصادی در سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل

بهره برداری از ۵۰ طرح اقتصادی در سفر رییس‌جمهوری به استان اردبیل
استاندار اردبیل گفت: تعداد ۵۰ طرح اقتصادی با اشتغال‌زایی چهار هزار و ۳۹۵ نفر در سفر رییس‌جمهور به این استان بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتاعی استان اردبیل؛ این طرح‌ها در بخش‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت با سرمایه‌گذاری ۳۲ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اجرا شده و آماده بهره‌برداری است.

وی اضافه‌کرد: از این تعداد ۱۵ طرح با ۲۱۳ نفر اشتغال‌زایی و ۲۶ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت، ۲۷ طرح با چهار هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲ هزار و ۱۹۱ نفر اشتغال‌زایی مربوط به بخش کشاورزی ، هشت طرح با ۱۹۱ نفر اشتغال‌زایی و هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال مربوط به گردشگری است.

بهنام جو بیان‌کرد: این طرح‌ها در بخش ها و شهرهای مختلف استان بصورت متوازن اجرا شده و تحول بزرگی را در تولید و اشتغال ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۵۶ طرح و بهره‌مندی آنها از تسهیلات بانکی در سفر رییس‌جمهوری افزود: عملیات اجرایی این طرح‌ها با ۲۱۹ هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲۹ هزار و ۱۸۷ نفر اشتغال‌زایی در سه بخش کشاورزی،گردشگری و صنعت آغاز خواهد شد.

 استاندار اردبیل از انعقاد چهار تفاهم‌نامه با بانک‌های عامل در تامین منابع مالی در استان خبر داد و گفت: ۱۲ تفاهم‌نامه برای تامین منابع مالی با بانک‌های عامل منعقد می‌شود که هشت مورد آن آماده امضا شده و چهار مورد آن بصورت نمادین در سفر رییس‌جمهوری به اردبیل منعقد خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولویت و سیاست‌گذاری اصلی این استان مبتنی بر ایجاد اشتغال و فعال کردن واحدهای تولیدی است، افزود: تلاش می‌شود با رونق بخشی به امور ضمن احیای واحدهای تولیدی ظرفیت تولید آنها افزایش یافته و طرح‌هایی که امکان سرمایه‌گذاری برای آنها وجود دارد مورد توجه جدی قرار گیرد.

بهنام جو فعال شدن طرح‌های راکد در استان را مورد تاکید قرار داد و بیان‌کرد: در اجرای سیاست‌های حمایتی با پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی این واحدها فعال می‌شوند.

استاندار اردبیل برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را یادآور شد و گفت: در این ستاد هم واحدهای تولیدی دارای مشکل مورد بررسی قرار گرفته و موانع تولید هم رفع می‌شود.

۱۰ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید