اخبار

تایید بازنشستگی پیش از موعد 1250 نفر در اردبیل

تایید بازنشستگی پیش از موعد 1250 نفر در اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: طی 9 ماه سال جاری تعداد 1500 درخواست بازنشستگی پیش از موعد در جلسات بدوی و تجدید نظر این اداره کل بررسی و از این تعداد بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت زیان آور 1 هزار و 250 نفر تایید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی در جلسه بررسی پرونده های سخت و زیان آور گفت: در نه ماه اول سال جاری تعداد بیش از 1 هزار و 500 درخواست جهت شناسایی مشاغل سخت و زیان آور در استان اردبیل ثبت و تشکیل پرونده شد که کمیته بدوی و تجدیدنظر بررسی مشاغل سخت و زیان آور پس از رسیدگی و انجام کارشناسی های لازمه، بازنشستگی پیش از موعد 1250 نفر را تایید کرد.

وی افزود: هزار و 500 پرونده درخواست مشاغل سخت و زیان آور شامل 6 هزار 300 عنوان شغلی تشکیل و پس از بررسی طی 63 جلسه بدوی و تجدید نظر، تعداد 5 هزار و 250 عنوان شغلی سخت و زیان آور تشخیص داده شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خاطرنشان کرد: کارهای سخت و زیان آور مشاغلی است که در آن ها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار، غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال کارگر تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیت های طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد شود که نتیجه آن بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن است.

رحیمی افزود: کمیته بدوی بررسی مشاغل سخت و زیان آور متشکل از نماینده اداره کار، تامین اجتماعی، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان، نماینده کارگران و نماینده کارفرمایان پس از بررسی سوابق و شرایط محیط کار نسبت به سخت و زیان آور بودن شغل درخواست شده تصمیم گیری می کند.

وی گفت: کارگران مشاغل سخت و زیان آور مستحق برخورداری از مزایای مضاعفی هستند که در این میان می توان به بازنشستگی زودتر از موعد و بدون در نظر گرفتن شرط سنی با داشتن 20 سال متوالی و یا 25 سال متناوب اشتغال در شغل مورد بررسی، پرداخت حق بیمه مازاد بر درصد معین توسط کارفرما و انجام معاینات منظم توسط مراکز بهداشتی و درمانی اشاره کرد.

۱۰ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید