اخبار

تایید بازنشستگی پیش از موعد ۲۰۹ عنوان شغلی در اردبیل

تایید بازنشستگی پیش از موعد ۲۰۹ عنوان شغلی در اردبیل
مدیر روابط کار استان اردبیل گفت: بازنشستگی پیش از موعد تعداد ۲۰۹ عنوان شغلی مشاغل سخت و زیان آور در اردبیل تایید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ بختیار پاکمزد در پنجاه و یکمین جلسه کمیته بدوی بررسی مشاغل سخت و زیان آور تعداد ۵۶ فقره پرونده که شامل ۱۹۶ کارگاه مورد رسیدگی قرار گرفت که تعداد ۲۰۹ عنوان شغلی سخت و زیان آور تشخیص داده شد.

وی اظهار داشت: کارگران و کارفرمایانی که نسبت به آراء صادره کمیته بدوی اعتراضی داشته باشند می‌توانند درخواست تجدید نظرخواهی خود را ظرف ۱۵ روز بعد از دریافت ابلاغ رای بدوی به مراکز کاریابی در مرکز استان و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌ها ارایه نمایند که پس از بررسی توسط کارشناسان به کمیته تجدید نظر استان ارایه می‌شود.

مدیر روابط کار استان اردبیل گفت: به استناد آئین نامه و دستور العمل‌های اجرایی مشاغل سخت و زیان آور، کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور در این اداره کل اقدام به احصاء مشاغل سخت و زیان آور می‌نمایند.

پاکمزد ضمن تاکید بر تلاش نهاد‌های ذیربط در ایجاد وحدت رویه در خصوص اجرای آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور در استان تصریح کرد: وحدت رویه در روند اجرای این آئین نامه موجب ایجاد رضایتمندی کارگران، تسریع و تسهیل در امور رسیدگی به پرونده‌ها و از همه مهمتر جلوگیری از اتلاف منابع و زمان بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیته‌های بدوی و تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آو راستان می‌گردد که همواره این روند ادامه خواهد داشت تا مشکلات کارگران زحمتکش استان در این زمینه رفع گردد.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به مفاد آئین نامه شورای عالی حفاظت فنی خاطر نشان کرد: آئین نامه سخت و زیان آور تنها مربوط به موضوع بازنشستگی نمی‌گردد بلکه بر استاندارد سازی کارگاه‌ها و سالم سازی محیط کار از آلاینده‌های مضر و خطرناک توسط کارفرمایان شامل می شود.

پاکمزد با بیان اینکه اجرای آئین نامه بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور در جهت صیانت از سلامت جسمی و روانی بیمه شدگان است، گفت: مطابق این آئین نامه عوامل زیان آور باید در کارگاه‌ها کاهش یافته و یا از بین برود تا از این طریق نیروی کار در فضایی ایمن فعالیت کرده و پس از دوران بازنشستگی در سلامت کامل به زندگی اجتماعی خود ادامه دهد.

وی افزود: اجرای دقیق قانون و مقررات تنها اصلی که همواره مورد تأکید اعضای این کمیته است و در بحث اجرای قوانین و آئین نامه‌های مشاغل سخت و زیان آور باید همه بخش‌ها وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.

 

۴ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید