اخبار

نماینده کارفرمایان و کارگران در مراجع حل اختلاف حضور فعال و تاثیرگذار داشته باشند

نماینده کارفرمایان و کارگران در مراجع حل اختلاف حضور فعال و تاثیرگذار داشته باشند
رئیس روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: جهت جلوگیری از تضییع حقوق کارگران و کارفرمایان لازم است نماینده کارفرمایان و کارگران در جلسات مراجع حل اختلاف حضور فعال و تاثیرگذاری داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ خداشکر مرتضوی در دوره آموزشی روابط کار و تامین اجتماعی که در سرعین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دفاع از حق و حقوق کارگران و کارفرمایان در چارچوب قوانین و مقررات و ساماندهی فعالیت‌ها و حل و فصل اختلاف بین کارگران و کارفرمایان است.
وی خاطرنشان کرد: کارفرمایان باید ضمن فراگیری اصول و قوانین روابط کار بیش از پیش در تنظیم قراردادها اهتمام داشته باشند تا با کمترین نقیصه ضعف‌ها و کاستی‌ها رفع شود.
رئیس روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به نظام دادرسی عادلانه تصریح کرد: مراجع حل اختلاف با رعایت مقررات آئین دادرسی تمام تلاش خود را باید انجام دهند تا به شکل درست و صحیح حق و حقوق طرفین تامین شود.
مرتضوی به اصل سه جانبه‌گرایی و تخصصی بودن دادرسی‌ها اشاره کرد و گفت: همیشه سعی بر این است تا برای حفط عدالت و حقوق طرفین جلساتی را حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل شود.
وی فراگیری مقررات کار و تامین اجتماعی را ضرورت فعالیت کارفرمایان در عقد قرارداد با کارگران اعلام کرد و افزود: هر کارفرما و سرمایه‌گذار سعی می‌کند تا به سهم خود در حوزه اشتغال نقش‌آفرینی کند و به یقین ایجاد این فرصت اشتغال نیازمند رعایت قوانین و مقرراتی است تا بین کارگر و کارفرما تنش و اختلاف به وجود نیاید.
رئیس روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: ما با برگزاری دوره‌های آموزشی با محوریت قانون کار سعی می‌کنیم تا به وظیفه خود در آگاهی‌بخشی به کارفرمایان عمل کنی، هرچند که این قانون مربوط به سال 69 است و با مصوبه تشخیص مصلحت نظام در حال حاضر اجرایی و عملیاتی می‌شود.
مرتضوی ادامه داد: در قانون کار ساعات کاری روزانه 8 ساعت و هفتگی 44 ساعت تعیین شده و در این زمینه باید طرفین پایبند به قانون باشند.
وی افزود: براساس ماده 157 در موضوع تسویه حساب مراجع حل اختلاف ورود پیدا می‌کنند تا اختلاف نظر کارگر و کارفرما را در مرحله اول با سازش و در مراحل بعد با طرح در هیئت حل اختلاف مورد رسیدگی قرار دهند.
رئیس روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: در قانون اصل سه جانبه‌گرایی مورد تاکید قرار گرفته تا نماینده کارگران، کارفرمایان و نماینده دولت در این جلسات حضور داشته باشند که در برخی از صنوف نماینده کارفرمایان حضور پررنگ و تاثیرگذاری ندارد که ضرورت دارد در این باب توجه و دقت بیشتری اعمال شود.
مرتضوی ادامه داد: تا سال قبل 97 یک سری تسویه حساب در برخی از صنوف به شکل دستی قابل قبول بوده اما بعد از رای دیوان کارفرما باید مستندات خود را در مورد تسویه حساب قانونی و پرداخت حق و حقوق ارائه کند تا مشکلی از این حیث به وجود نیاید.
وی حق و حقوق قانونی و واقعی کارگران را دستمزد روزانه و یا حقوق ماهانه، پرداخت حق بن تا 190 هزار تومان و حق مسکن تا 100 هزار تومان اعلام کرد و گفت: کارگران به ازای کاری که انجام می‌دهند از حق عائله‌مندی، اضافه کار، مرخصی و تعطیلات، حق ماموریت، عیدی پایان سال، سنوات پایان کار، شب‌کاری و نوبت کاری می‌توانند بهره‌مند شوند.
رئیس روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: البته شرایط کار نیز شامل ساعت، نوع و محل کار است که کارفرما می‌تواند در قرارداد این موارد را به صورت صریح قید کرده و به کارگر مواردی را یادآوری کند.
در این جلسه که به همت انجمن صنفی مراکز اقامتی استان اردبیل در سرعین برگزار شد، هتلداران و سرمایه‌گذاران بخش گردشگری سوالات خود را مطرح کرده و شرکت کنندگان با فرآیند علمی و ضرورت آموزش روابط کار آشنا شدند.
۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید