اخبار

نشست هم آفرینی دانشجویی با کارآفرین موفق استان برگزار شد

نشست هم آفرینی دانشجویی با کارآفرین موفق استان برگزار شد
رئیس اداره توسعه کارآفرینی استان اردبیل گفت: نشست هم آفرینی دانشجویی با کارآفرین موفق استان با حضور پرشور دانشجویان انجمن های علمی دانشگاه های استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ ظهر امروز نشست هم آفرینی دانشجویی با کارآفرین موفق استان در محل سالن اجتماعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل با حضور پرشور دانشجویان انجمن های علمی دانشگاه های استان برگزار شد.

احسان کاتب در ابتدای این نشست با خوش آمدگویی به شرکت کنندگان گفت: امروز خلاء کارآفرینی در ساختار کلان کشور برای همه قابل لمس است که نیازمند عارضه یابی دقیق این موضوع هستیم.

رئیس اداره توسعه کارآفرینی استان اردبیل افزود: حضور پرشور دانشجویان در نشست ها و بازدیدهای مشترک از  واحدهای تولیدی استان زمینه ساز درک مفهوم کارآفرینی و تغییر نگرش در این خصوص است.

وی بیان کرد: برقرای ارتباط با تشکل های دانشجویی و سازمان های مردم نهاد به عنوان یکی از اهداف اولیه این اداره جهت تبیین فرهنگ کارآفرینی در جامعه است.

در ادامه این نشست یعقوب عباسی از کارآفرینان موفق استان گفت: کشورمان با وجود تمام مشکلات به لحاظ ارزان بودن قابل توجه نیروی کار، بهای تمام شده انرژی و نیرو  بهترین نقطه جهت سرمایه گذاری است.

وی ضعف سیستم کارآفرینی در کشور را متوجه نظام غلط آموزشی خواند و گفت: نظام آموزشی جوابگوی کارآفرینی نیست و برای تحقق این امر کشورمان نیازمند یک پوست اندازی سریع در نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی است.

مدیرعامل شرکت نگین زرین چوب اردبیل گفت: با فعالیت 600 نفر به صورت 3 شیفت در این واحد تولیدی و با دسترسی به فناوری های روز دنیا امروزه مدعی اصلی رقابت در بازاهای جهانی در رقابت با کشورهای آلمان، ایتالیا و ترکیه هستیم.

وی با اشاره به لزوم کاهش واردات خاطرنشان کرد: با همت جوانان امروز در جایگاهی هستیم که محصولاتمان را 30 درصد باکیفیت بالاتر و با قیمت تمام شده بسیار پایین تر از جنس چینی روانه بازار می کنیم.

عباسی عنوان کرد: فازهای جدید این مجموعه به سرعت در حال راه اندازی است و تا سال 1404 با راه اندازی شهرک خصوصی 14 هزار نفر به طور مستقیم و 5 هزار نفر در سایر واحدهای توسعه ای این کارخانه مشغول به کار خواهند شد.

وی تاکید کرد: تحریم ها قیمت تمام شده تولید را به دلیل دخیل شدن کشور ثالث در بحث خرید و فروش بالا می برد و کشورمان نیازمند افزایش تعاملات در عرصه جهانی و الحاق به لوایح بانکی FATF و CFT است.

 

۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۲۱:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید