اخبار

فعالیت 134 کارگاه دارای بالای 50 نفر کارگر در استان

فعالیت 134 کارگاه دارای بالای 50 نفر کارگر در استان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: از 2 هزار 400 کارگاه به ثبت رسیده تعداد 134 واحد دارای بالای 50 نفر کارگر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی ظهر دیروز در بیست و یکمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال بر رصد هم زمان اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

وی گفت: اشتغال های ایجاد شده در استان توسط دستگاه اجرایی مرتبط، ستاد اشتغال استانداری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس کد ملی افراد راستی آزمایی می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: تعداد نزدیک به 2 هزار 400 کارگاه در تامین اجتماعی استان به ثبت رسیده است که از این تعداد 134 واحد دارای بالای 50 نفر کارگر است.

قاسم رحیمی افزود: از 66 واحد مشکل دار استان 54 واحد آن مربوط حوزه پیمانکاری و شهرداری است که عمدتا دارای حقوق معوق می باشند.

وی تاکید کرد: مطابق مصوبه کمیسیون کارگری استان بدهی های دولت به پیمانکاران با اولویت پرداخت معوقات کارگری صورت می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تعداد 2 هزار نفر هم اکنون از مقرری بیمه بیکاری در استان بهرمند می باشند که نصف این تعداد مربوط به پرونده های سال جاری است.

وی یادآور شد: مطابق آمار اداره کل تامین اجتماعی از  567 هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی در استان 184 هزار نفر بیمه شده اصلی که از این تعداد 110 هزار نفر مربوط به حوزه کارگری است.

 

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید