اخبار

فرهنگ کار نیازمند تغییر است/غفلت از کارآفرینی در خانواده‌ها

فرهنگ کار نیازمند تغییر است/غفلت از کارآفرینی در خانواده‌ها
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل گفت: تغییر بینش فرهنگ کار برای توسعه کارآفرینی در استان اردبیل ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ اصغر مناف زاده ظهر شنبه در حاشیه افتتاح افتتاح دومین خانه فرهنگ کار شهرستان اردبیل عنوان کرد: برای کارآفرینی مناسب فارغ التحصیلان دانشگاهی و افزایش مشارکت‌های مورد نیاز در حوزه کار، نیازمند تغییر بینش فرهنگ کار در استان هستیم.

به گفته وی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تمامی استان‌های کشور با تأکید بر افزایش استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد خانه‌های فرهنگ کار و تقویت ساز و کارهای این بخش‌ها تأکید ویژه‌ای کرده است.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع تا کنون راه اندازی دو خانه فرهنگ کار در شهرستان اردبیل اتفاق افتاده تا در مرکز چاپ شیران نگار و شرکت تعاونی مهرپرور سبلان این بخش‌ها راه اندازی شوند. 

مناف زاده از برنامه ریزی برای توسعه خانه‌های فرهنگ کار در اردبیل خبر داد و افزود: از ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین خانواده‌ها نیز نباید غفلت شود تا در این راستا با بهره گیری از ظرفیت مراکز مشاوره کارآفرینی به اهداف مدنظر در توسعه مشاغل دست یافت.

وی یادآور شد: تغییر بینش و تفکر جامعه کار نسبت به فرهنگ اشتغال از جمله مهمترین رویکردهایی است که در احداث خانه‌های فرهنگ کار دنبال می‌شود تا با توجه به جنس فعالیت شرکت‌های تعاونی برای افزایش جلب مشارکت‌های عمومی و انجام کارهای گروهی اقدامات مورد نیاز فرهنگی و ترویجی با تکیه بر بستر خانه‌های فرهنگ کار انجام پذیرد.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید