اخبار

اشتغال مجدد ۱۳ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در کشور

اشتغال مجدد ۱۳ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری در کشور
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری کشور در هفت ماه اول سال جاری اشتغال مجدد پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ کریم یاوری در نشست با کارکنان اداره کار استان اردبیل با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری کشور در هفت ماه اول سال جاری اشتغال مجدد پیدا کردند ، عنوان کرد: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی بوده که طی آن به بیمه شدگان طبق مقررات قانون بیمه بیکاری در زمان از دست دادن شغل مقرری ماهانه پرداخت می‌شود.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: حمایت از بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار موجب شد تا تعداد برقراری بیمه بیکاری با روند کمتری نسبت به مدت مشابه افزایش داشته باشد.

یاوری تصریح کرد: با توجه به فعالیت کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتظار می‌رود با حمایت از بنگاه‌های مشکل دار شاهد خروج تعداد کمتر نیروی کار از بنگاه‌های اقتصادی باشیم.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: سپری کردن دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای فرصت ویژه‌ای برای مقرری بگیران بیمه بیکاری است تا با مهارت آموزی، بازآموزی یا ارتقای مهارت فرصت بیشتری برای اشتغال مجدد پیدا کنند.

وی افزود: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مهر ماه نسبت به شهریور سه درصد کاهش پیدا کرده است.

 

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید