اخبار

کریم یاوری در اردبیل مطرح کرد:

صیانت از نیروی کار مهمترین راهبرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

صیانت از نیروی کار مهمترین راهبرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صیانت از نیروی کار و حفظ اشتغال موجودمهمترین راهبرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

کریم یاوری در بیست‌و‌یکمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل اظهار کرد:: حمایت از پایداری مشاغل و حفظ اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی رویکرد و هدف اصلی ما در این وزارت است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صیانت از نیروی کار با طیف وسیعی از خدمات و وظایف در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویژه دنبال می‌شود.

یاوری تصریح کرد: تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اولین اقدام این وزارت در راستای کمک به واحدهای تولیدی و حفظ اشتغال بود که در سال ۹۵ با پیوست قانونی عملیاتی شد.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی فقط مختص یک دستگاه خاص نیست و تمامی نهادهای دولتی و حاکمیتی در گره گشایی مشکلات حوزه اقتصاد دخیل هستند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: از اول سال تا کنون مبلغ ۹ هزار ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جهت حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در اختیار آن‌ها گذاشته شده است.

یاوری افزود: پرداخت بیمه بیکاری در استان اردبیل نسبت به میانگین کشوری بسیار کم بوده که این امر نشان از استفاده از تمام ظرفیت‌های و توان جهت جلوگیری از بیکاری کارگران است.

وی گفت: کسب رتبه اول استان اردبیل در حوزه حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری بر اساس ارزیابی شش ماهه نشأت گرفته از تدابیر مؤثر و دور اندیشی مسؤولان استانی در گره گشایی مشکلات واحدهای اقتصادی است.

 

 

 
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید