اخبار

حمایت از حفظ تولید و اشتغال واحدهای اقتصادی

حمایت از حفظ تولید و اشتغال واحدهای اقتصادی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: حمایت باید بیشتر متوجه حفظ تولید و اشتغال واحدهای اقتصادی باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ ارژنگ عزیزی در کارگاه آموزشی حمایت های قانونی بیمه بیکاری در شرایط بحران با حضور مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: همواره در کشور ما در اکثر حوزه ها بیش از آنکه برای پیشگیری هزینه کنیم برای درمان هزینه می کنیم.

وی افزود: در حوزه اشتغال هم باید قبول کرد از دست دادن شغل و استفاده از بیمه بیکاری معلول است نه علت و به همین دلیل حمایت باید بیشتر متوجه حفظ تولید و اشتغال واحدهای اقتصادی باشد.

عزیزی ادامه داد: برای همین منظور اولویت مهم مسئولین استان از ابتدای سال جاری حفظ تولید و اشتغال واحدهای اقتصادی موجود، افزایش ظرفیت واحدهایی که کمتر از ظرفیت واقعی کار می کنند و در نهایت احیای واحدهای راکد بوده است.

او اضافه کرد: انجام این اولویت ها با عنایت به سرمایه گذاری های انجام شده سهل تر از سرمایه گذاری جدید است ولی در حین حال برای حمایت از سرمایه گذاری های جدید نیز استان با به حداقل رساندن بروکراسی اداری نهایت تلاش را دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: برای نمونه برابر تفاهم نامه ای که استاندار اردبیل با بانک های عامل کشور  در تابستان امسال داشتند تامین منابع مالی بنگاه های اقتصادی استان در قالب تسهیلات بانکی تا سقف ۷۶۰۰ میلیارد تومان تعهد شد.

عزیزی افرود: خوشبختانه نتیجه تلاش استاندار و مسئولین استانی این بوده که اگر در برخی استان ها آمار استفاده از بیمه بیکاری به ۳۵ درصد افزایش یافته ولی در استان اردبیل این افزایش به یک درصد هم نرسیده است.

۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید