اخبار

جایگزینی 7 نفر از نیروی کار داخلی با اتباع بیگانه

جایگزینی 7 نفر از نیروی کار داخلی با اتباع بیگانه
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با اتمام مجوز کار اتباع بیگانه تعداد 7 نفر از نیروی کار داخلی به جای آنها در واحدهای تولیدی جایگزین شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسمی رحیمی شامگاه دیروز در جلسه اتباع خارجی استان اردبیل بر لزوم به جایگزینی نیروی کار داخلی با اتباع خارجی تاکید کرد و گفت: تمامی پروانه های کار اتباع بیگانه فقط در جهت انتقال دانش فنی و نصب دستگاه های خط تولید صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه تمامی پروانه های صادره در کمیته اتباع خارجی این اداره کل به صورت موقت صادر می شود، افزود:کارفرمایان مکلف اند حداکثر ضرف مدت دوسال اقدام به جایگزینی اتباع بیگانه با نیروی کار داخلی کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: هم اکنون 15 نفر از اتباع خارجی عمدتا چینی جهت نصب دستگاه های خطوط تولید و انتقال دانش فنی در استان به صورت قانونی در حال فعالیت می باشند که با اتمام کار جایگزینی با نیروی کار داخلی انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: در سال جاری مجوز کار تعداد 7 نفر از اتباع بیگانه تمام و با نیروی کار داخلی جایگزین گردید و مجوز تعداد 3 نفر از اتباع بیگانه دیگر لغو شد.

قاسم رحیمی تاکید کرد: مطابق قانون اتباع بیگانه کارفرمایان در صورت استفاده و بکارگیری غیرقانونی از تبعه های خارجی جریمه خواهند شد.

 

۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید