اخبار

تجلیل بانوان کارآفرین موفق استان / ۸۰ درصد صدور مجوز مشاغل خانگی مربوط به حوزه بانوان است

تجلیل بانوان کارآفرین موفق استان / ۸۰ درصد صدور مجوز  مشاغل خانگی مربوط به حوزه بانوان است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: ۸۰ درصد مجوزهای صادره مشاغل خانگی در سال جاری مختص به حوزه بانوان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی عصر یکشنبه در کارگروه اشتغال بانوان استان اردبیل عنوان کرد: اختصاص بخش ویژه‌ای از منابع مشاغل خانگی به عنوان تسهیلات به حوزه بانوان یکی از راهکارهایی است که برای حمایت از این حوزه درنظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: مشاغل خانگی یکی از حوزه‌های مهم فعالیت حوزه بانوان بوده که ۸۰ درصد مجوزهای صادره مشاغل خانگی در سال جاری مختص به حوزه بانوان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت‌های ویژه دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال ایجاد بسترهای مناسب جهت ارائه خدمات مطلوب به بانوان کارآفرینان هستیم.

رحیمی ادامه داد: از محل عقد تفاهم‌نامه مشترک با صندوق کارآفرینی امید اختصاص تسهیلات به حوزه بانوان از محل این منابع نیز در نظر گرفته شده است.

وی متذکر شد: تکیه کامل کارآفرینان به تسهیلات قطعا نتیجه بخش نخواهد بود و در ارائه آن ملزم به رعایت چهار چوب قانونی هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با گرامیداشت هفته جهانی کارآفرینی به ویژه به بانوان فعال این حوزه، افزود: در شرایط کنونی نگرش به حضور بانوان تغییر یافته و لازم است که بانوان در فعالیت‌های کارآفرینی نیز حضور یابند.

در ادامه این جلسه محمدلو، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: وجود ۴۰ نفر از بانوان به عنوان دهیار در استان ظرفیت مناسبی جهت بهره‌گیری از این ظرفیت و انتخاب این روستاها به عنوان روستاهای هدف اشتغال بانوان روستایی محسوب می‌شود.

در پایان کارگروه اشتغال بانوان استان اردبیل، مشکلات حوزه بانوان کارآفرین بررسی شده و از پنج بانوی موفق کارآفرین تجلیل به عمل آمد.

 

۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید