اخبار

همزمان با هفته جهانی کارآفرینی انجام شد:

برگزاری کارگاه آموزشی کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات با محوریت اکوسیستم کارآفرینی

برگزاری کارگاه آموزشی کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات با محوریت اکوسیستم کارآفرینی
رئیس اداره توسعه کارآفرینی استان اردبیل گفت: همزمان با هفته جهانی کارآفرینی کارگاه آموزشی کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات با محوریت اکوسیستم کارآفرینی در دانشگاه محقق اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ احسان کاتب عصر دیروز در نشستی که با حضور دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با عنوان کارآفرینی در بستر فناوری اطلاعات با محوریت اکوسیستم کارآفرینی در سالن بصیرت برگزار شد  گفت: در حال حاضر، پژوهشگران حوزه سیاستگذاری کارآفرینی به این اجماع رسیده­ اند که کشورها نیازمند تعداد زیاد کارآفرین (به معنای کسب و کار جدید یا خوداشتغالی) نیستند بلکه نیازمند اکوسیستم کارآفرینی خوب و کیفی هستند تا به رشد و توسعه اقتصادی دست یابند.

وی افزود: شرکت‌هایی که نتوانند آنچه مصرف‌کننده‌ها می‌خواهند را با قیمت‌های رقابتی به آن‌ها عرضه نمایند، مشتریان خود را از دست خواهند داد و در نهایت تحلیل رفته و از بین می‌روند. تخریب خلاق، از طریق ایجاد تغییر در وضع موجود، به طور مداوم، نیروی قدرتمندی را جهت ثروتمندتر کردن جوامع فراهم می‌آورد. بدین معنی که صنایع قدیمی مستلزم تخریب اساسی و نوسازی مجدد می­ باشند. در واقع چرخه اکوسیستم، ابزاری برای احیای مجدد صنایع همراه با ظهور تکنولوژی­ های نوین است.

رئیس اداره توسعه کارآفرینی استان اردبیل گفت: کارآفرینان در مسیر رشد، کسب و کار خود را توسعه بخشیده و به بلوغ می­رسند و در این مسیر سعی در حفظ و رونق اقتصادی محصولات خود دارند. در این میان کارآفرینان دیگر، تولیدات و تکنولوژی­های جدیدی را ارائه می­نمایند و شیوه­های جدید تولید و بازارهای نوین وارد عرصه می­گردد. صنایع جدید، با کالاها و خدماتی که در بازار موجود هستند، به رقابت پرداخته و با ارائه قیمت‌های پایین‌تر، کارآیی بهتر، ویژگی‌های مطلوب‌‌تر، طراحی جالب‌تر، خدمات سریع‌تر، دسترسی راحت‌تر، موقعیت اجتماعی بالاتر، بازاریابی متهورانه‌تر یا بسته‌بندی جذاب‌تر به جذب مشتری می‌پردازند.

وی ضمن تشریح اکوسیستم کارآفرینی گفت: بدیهی است که اولین قدم برای پیاده­ سازی سیاست­ های توسعه کارآفرینی، شناخت اکوسیستم کارآفرینی در سطوح مختلف ملی و استانی و تشخیص گلوگاه هایی است که مزایای رقابتی کشور و استان را فرسوده می­ کنند.

کاتب در ادامه اظهار کرد: با توجه به شرایط مرتبط و با توسعه فعالیت­ های کارآفرینانه در استان، مطالعه در حوزه شاخص­ های اکوسیستم کارآفرینی می­تواند در شناسایی فرصت­ های کارآفرینانه در مناطق مختلف استان، نقش به سزایی را ایفا نماید.

 

۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید