اخبار

برگزاری 46 هزار نفر بر ساعت آموزش در حوزه تعاون

برگزاری 46 هزار نفر بر ساعت آموزش در حوزه تعاون
مدیر تعاون استان اردبیل گفت: در سال جاری با افزایش تعداد تشکیل تعاونی های نوع جدید 46 هزار نفر بر ساعت آموزش در این حوزه برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ ناصر نعمتی در تشریح عملکرد آموزشی مدیریت تعاون استان اردبیل گفت: در  سال جاری 46 هزار نفر بر ساعت آموزش های مجازی-حقوقی و مدیریتی و تخصصی تعاونی ها برگزار شده است.

مدیر تعاون استان اردبیل گفت: با بیان اینکه میزان آموزش های مذکور نسبت به برنامه ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال قبل 210 درصد رشد داشته است، اذعان کرد: در سال 1397 با برگزاری نزدیک به 63 هزار نفر بر ساعت اجرای دوره های آموزشی هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی نسبت به سال های قبل شاهد رشد قابل توجهی بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال 1395و 1396مجموع دوره های آموزشی به ترتیب به میزان 48 هزار نفر-ساعت و 54 هزار نفر-ساعت بوده است، می توان گفت که در این زمینه تحولات اساسی صورت گرفته است.

نعمتی علت افزایش دوره های آموزشی برگزار شده را  در این سال ها  تشکیل تعاونی های نوع جدید از جمله اجرای طرح روستا تعاون، توسعه و عمران شهرستانی، سهامی عام و فراگیر ملی و به تبع آن افزایش تعداد اعضاء و مدیران تعاونی ها، میزان دوره های آموزشی نیز در زمینه های حقوقی، مدیریتی و مهارتی عنوان کرد.

 وی خاطر نشان کرد: از عوامل مهم و اثرگذار دیگر در کیفیت و افزایش کمی میزان این دوره ها، ایجاد تنوع دوره های آموزشی مورد نیاز تعاونی ها و نیاز سنجی آموزشی در تمامی شهرستان ها است که طبیعتا ارتقا کیفیت دوره ها و تنوع آموزشی نقش موثری در استقبال و حضور تعاونگران در کلاس های آموزشی داشته است.

وی یادآور شد: ایجاد بستر های مناسب برای توسعه آموزش های مجازی و الکترونیکی تعاونی ها که امکان مشارکت و دسترسی فراگیران را در دوره های آموزشی غیر حضوری فراهم می سازد، همپنین در افزایش میزان نفر ساعت دوره های آموزشی موثر بوده است.

۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید