اخبار

بازنشستگی پیش از موعد 8 نفر در استان اردبیل تایید شد

بازنشستگی پیش از موعد سخت و زیان آور
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در یازدهمین جلسه کمیته مشاغل سخت و زیان آور بازنشستگی پیش از موعد 8 نفر تایید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در دهیمن جلسه کمیته تجدیدنظر بررسی مشاغل سخت و زیان آور ضمن تقدیر و تشکر از اعضاء کمیته در خصوص وظایف کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور گفت: کارگران و کارفرمایانی که نسبت به آراء صادره کمیته بدوی اعتراضی داشته باشند می توانند درخواست تجدید نظرخواهی خود را ظرف 15 روز بعد از دریافت ابلاغ رای بدوی به مراکز کاریابی در مرکز استان و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان ها ارایه نمایند که پس از بررسی توسط کارشناسان  به کمیته تجدید نظر استان ارایه می شود.

وی گفت: به استناد آئین نامه و دستور العمل های اجرایی مشاغل سخت و زیان آور، کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آور در این اداره کل اقدام به احصاء مشاغل سخت و زیان آور می نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ضمن تاکید بر تلاش نهادهای ذیربط در ایجاد وحدت رویه در خصوص اجرای آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور در استان تصریح کرد: وحدت رویه در روند اجرای این آئین نامه موجب ایجاد رضایتمندی کارگران، تسریع و تسهیل در امور رسیدگی به پرونده ها و از همه مهمتر جلوگیری از اتلاف منابع و زمان بررسی پرونده های ارجاعی به کمیته های بدوی و تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان آو راستان می گردد که همواره این روند ادامه خواهد داشت تا مشکلات کارگران زحمتکش استان در این زمینه رفع گردد.

وی افزود: اجرای دقیق قانون و مقررات تنها اصلی که همواره مورد تأکید اعضای این کمیته است و در بحث اجرای قوانین و آئین نامه های مشاغل سخت و زیان آور باید همه بخش ها وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.

رحیمی با اشاره به مفاد آئین نامه شورای عالی حفاظت فنی خاطر نشان کرد: آئین نامه سخت وزیان آور تنها مربوط به موضوع بازنشستگی نمی گردد بلکه جنبه های گوناگون دیگری نیز دارد که از جمله آنها استاندارد سازی کارگاه ها و سالم سازی محیط کار از آلاینده های مضر و خطرناک توسط کارفرمایان با همکاری بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر نهادهای همکار عضو شورای عالی حفاظت فنی می باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه اجرای آئین نامه بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور در جهت صیانت از سلامت جسمی و روانی بیمه شدگان است، گفت: مطابق این آئین نامه عوامل زیان آور باید در کارگاه ها کاهش یافته و یا از بین برود تا از این طریق نیروی کار در فضایی ایمن فعالیت کرده و پس از دوران بازنشستگی در سلامت کامل به زندگی اجتماعی خود ادامه دهد.
همچنین در ادامه این جلسه نیز در خواست بازنشستگی پیش از موعد 29 نفر از 30 کارگاه مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت و از این از این تعداد 8 عنوان شغلی سخت و زیان آور تشخیص داده شد.

۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید