اخبار

اجرای همزمان 5 برنامه سیاست های فعال بازار کار در اردبیل

سیاست های فعال بازار کار ، برنامه های اشتغالی
مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل گفت: 5 برنامه اشتغالی از سیاست های فعال بازار کار در قالب طرح های حمایتی و تسهیلات اشتغال زا در استان اردبیل در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اصغر منافزاده در مصاحبه با برنامه رادیویی از اجرای همزمان 5 برنامه اشتغالی در راستای برنامه سیاست های فعال بازار کار در قالب طرح های حمایتی و تسهیلات اشتغال زا خبر داد.

وی با اشاره به اینکه پنج سیاست این وزارت در حوزه سیاست های فعال بازار کار دارای رویکرد اشتغالزایی و صیانت از نیروی کار موجود می باشد، گفت: طرح کارورزی، مهارت آموزی در محیط واقعی کار، اشتغال پایدار روستایی و عشایری، مشاغل خانگی، اعطای تسهیلات به کسب و کارهای خرد و نو پا از جمله برنامه های حمایتی دولت در بحث اشتغال است.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل بیان کرد: طرح کارورزی با هدف اشتغال زایی دانش آموختگان دانشگاهی در سطح کشور برنامه ریزی شده و کارفرمایان با به کارگیری این افراد پس طی چهار ماه دوره کارورزی می توانند از مشوق پرداخت دوساله حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت بهرمند شوند.

وی اظهار کرد: طرح استاد شاگردی یا مهارت آموزی در محیط واقعی کار یکی از طرح های دیگر این وزارت با رویکرد اشتغال و مهارت آموزی افراد فاقد مدرک دانشگاهی می باشد که به لحاظ ماهیت آموزشی این طرح کارفرمایان از شمول قانون کار و تامین اجتماعی در این کارگاه ها مستثنی می شوند.

اصغر مناف زاده در تشریح طرح اشتغال پایدار روستایی گفت: این طرح در قالب پرداخت تسهیلات ایجادی و سرمایه درگردش از محل صندوق توسعه ملی با هدف مهاجرت معکوس به روستاها جهت ایجاد اشتغال و صیانت از نیروی کار موجود برنامه ریزی شده و در حال اجرا است.

وی یادآور شد: طرح حمایت از مشاغل خانگی در قالب پرداخت تسهیلات به طرح های مستقل و پشتیبان یکی از سیاست های قدیمی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حمایت و رونق کسب و کارهای خانگی است.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل تصریح کرد: اعطای تسهیلات به کسب و کارهای خرد و نو پااز محل تفاهم نامه مشترک این وزارت با صندوق کارآفرینی امید یکی دیگر از برنامه سیاست های فعال بازار کار جهت حمایت از کسب و کار های خرد، نوپا و استارتاپی می باشد.

 

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید