اخبار

کسب رتبه اول کشوری اداره کل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در ارزیابی عملکرد سال 97

کسب رتبه اول کشوری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در ارزیابی عملکرد سال 97
قاسم رحیمی گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در آخرین ارزیابی از سوی این وزارت توانست با قرارگیری بالاتر از استان های تهران و گلستان رتبه اول جشنواره شهید رجایی را به خود اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی با اعلام خبر کسب رتبه اول اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در ارزیابی عملکرد این وزارت گفت: جشنواره شهید رجایی سالانه و به دو صورت استانی و کشوری بین دستگاه های دولتی برگزار می شود.

وی کسب این موفقیت را حاصل تلاش تمامی کارکنان این مجموعه خواند و افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در دو سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر شده بود، در آخرین ارزیابی عملکرد این وزارت نیز رتبه اول را کسب کرد.

رحیمی یادآور شد: ارزیابی های صورت گرفته شامل پنج محور اختصاصی در حوزه های تعاون، فرهنگی و اجتماعی، تنظیم روابط کار و صیانت از نیروی کار، شناخت و مدیریت بازار کار و آموزش و پژوهش  و هفت محور در حوزه های اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، شفافیت و مدیریت مالی، بهبود فضای کسب و کار و ارتقای بهره وری، سلامت اداری، مسئولیت پذیری و پاسخگویی و استقرار مدیریت نظام عملکرد توسعه در قالب شاخص های عمومی می باشد.

وی گفت: کاهش مدت زمان رسیدگی به دادخواست های کارگری و کارفرمایی، افزایش تعداد بازرسی از واحدهای کارگری، بررسی مشکلات واحدهای کارگری استان در بازدید های میدانی در راستای صیانت از نیروی کار، کاهش مدت زمان برقراری بیمه بیکاری با الکترونیکی نمودن فرایند و کاهش مدت زمانی رسیدگی به درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور از دست آوردهای برجسته این اداره کل در حوزه روابط کار است.

رحیمی بیان کرد: جذب به موقع تسهیلات اشتغال روستایی و نظارت دقیق بر فرایند اجرای طرح ها و جلوگیری از هدر رفت منابع، جذب کامل منابع مشاغل خانگی با پرداخت تسهیلات، افزایش کمی و کیفی مراکز کارآفرینی  و خدمات مشاوره تخصصی از موارد مهم حوزه اشتغال است که در این ارزیابی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: حوزه تعاون از دیگر شاخص های اختصاصی بررسی شده است که فعال سازی شرکت های تعاونی راکد، افزایش چشمگیر میزان صادرات شرکت های تعاونی از موارد اصلی مد نظرگرفته شده در این ارزیابی می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به حوزه اجتماعی و ورزشی نیز در این ارزیابی مد نظر قرار گرفته است افزود: میزبانی مسابقات ورزش کارگران کشور و کسب مدال های مختلف در آوردگاه های بین المللی و ملی و افزایش سرانه ورزشی کارگران با بهره برداری از سه زمین چمن مصنوعی و بهرمندی نزدیک به 20 هزار کارگر ساختمانی از مزایای بیمه کارگران ساختمانی قسمتی از عملکرد این حوزه می باشد.

وی در تشریح خدمات الکترونیکی این اداره افزود: مکانیزه نمودن خدمات به صورت الکترونیکی و راه اندازی میز خدمت الکترونیکی و فیزیکی  استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و واگذاری برخی از  فعالیت های غیرحاکمیتی به آنان از جمله واگذاری بعضی از فعالیت های برقراری بیمه بیکاری به دفاتر کاریابی، راه اندازی سامانه صدور الکترونیکی مجوز مشاغل خانگی، سامانه پنجره واحد اشتغال، سامانه جامع روابط کار، سامانه هوشمند سازی بخش تعاون، استاندارد سازی و بروزرسانی پورتال و سایر عناوین دیگر از موارد مهم در محور توسعه دولت الکترونیک است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: بررسی مستقیم و چهره به چهره مشکلات سرمایه گذاران و طرح های اشتغال زا در پنجره واحد اشتغال روستایی، بازدید مستمر از واحدهای تولیدی، جذب به موقع تسهیلات اشتغال زا و مشوق های دولتی و توجه به بحث مدیریت سبز با راه اندازی پنل های خورشیدی تولید برق از شاخص های اصلی این اداره کل در محور بهبود فضای کسب و کار و ارتقای بهره وری است.

وی اظهار کرد: واگذاری خدمات به بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد و تفویض  حداکثری اختیارات به سطوح شهرستانی در محور اصلاح ساختار سازمانی از موارد مهمی است که در سنوات گذشته در این اداره کل توجه ویژه ای به آن شده است.

قاسم رحیمی گفت: شایسته سالاری و بهره گیری از توانمندی های جوانان و بانوان در انتصابات حول محور مدیریت سرمایه انسانی، به کارگیری از سامانه تدارکات الکترونیکی در محور شفافیت و مدیریت مالی از جمله مواردی است که در این ارزیابی به آن توجه شده است.

وی در پایان افزود: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با کسب امتیاز 1 هزار و 949 و تحقق بیش از  97 درصدی محورهای ارزیابی رتبه اول کشوری در بین ادارات کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را کسب کرد و بالاتر از استان های تهران، گلستان، اصفهان و خراسان رضوی قرار گرفت.

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۲۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید