اخبار

کاهش آسیب های اجتماعی با سبک زندگی اسلامی

کاهش آسیب های اجتماعی با سبک زندگی اسلامی
مسئول بسیج خواهران سپاه حضرت عباس (ع) گفت: نظام تربیتی مبتنی بر اسلام، اساس شکل گیری جامعه ای بر مبنای احترام به حقوق متقابل انسانی و کاهش بروز آسیب های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ دوره پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه خواهران بسیجی صبح امروز در محل سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل برگزار شد.

مسئول بسیج خواهران سپاه حضرت عباس (ع) گفت: امروزه آسیب های اجتماعی به عنوان یک تهدید جدی سلامت جامعه  را با خطر مواجه ساخته است.

وی افزود: رشد شهرنشینی، پیدایش جامعه توده وار یا گسترده، برخورد و تضاد میان هنجارها، از هم پاشیدگی روابط متقابل بین افراد، تاثیر گروه همسال و... توجه به آسیب های اجتماعی را امری اجتناب ناپذیر ساخته است.

سرهنگ پاسدار؛ حامدی بیان کرد: موضوع آسیب های اجتماعی و روشهای مقابله با آن از موضوعات با اهمیت می باشد که برای حل آن نیازمند همکاری مستقیم خانواده ها و متولیان امور اجتماعی و ذیربط در حل آسیب های اجتماعی می باشد.

وی خاطر نشان کرد: دین مبین اسلام جامع و کامل است و برای تمامی امور و مراحل زندگی انسان سبک و برنامه دارد. اسلام به عنوان آخرین و کامل ترین دین الهی، تاکیدات فراوانی بر پیشگیری از گناه، انحراف و جرم دارد و به همین دلیل نیز توجه به علم و مقابله با جهل را مهم ترین عامل سعادت بشر دانسته است.

حامدی گفت: خانواده جامعه ای کوچک و جامعه نیز خانواده ای بزرگ است و هرگاه خانواده ها سالم باشند این امر در تامین سلامت جامعه نیز نقش اساسی دارد و بهترین کانون برای تربیت و پرورش انسان خانواده است.

وی تاکید کرد: پرورش انسان سالم، سبک زندگی اسلامی و جامعه سالم، موجب پرورش و ورود افراد صالح به جامعه و عرصه خدمتگزاری و نیز بستر ساز سلامت روحی و روانی جامعه سالم خواهد شد.

مسئول بسیج خواهران سپاه حضرت عباس (ع) یادآور شد: رعایت برنامه های اسلامی، احکام الهی و امور دینی در خانواده ها موجب تشکیل جامعه سالم و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد زیرا اجتماع سالم از خانواده های سالم تشکیل می شود. جامعه دینی را می توان تجلی و مظهر قانون مداری و مبارزه با آسیب ها دانست و نظام تربیتی مبتنی بر اسلام، سبب شکل گیری جامعه ای بر مبنای احترام به حقوق متقابل انسانی می شود.

وی گفت: اسلام به عنوان کامل ترین دین الهی، تربیت دینی بشر را به عنوان موضوعی اساسی مورد تاکید قرار می دهد که بر این اساس تدوین مدل تشویق- تنبیه در قالب پیشگیری از وقوع انحراف و برخورد با انحرافات به منظور جلوگیری از تکرار مجدد این انحرافات سبب می شود تا دقیق ترین روش برای رفع معضلات مربوط به انحرافات و آسیب های اجتماعی طراحی شود.

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید