اخبار

۵۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی استان اردبیل پرداخت شد

۵۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی استان اردبیل پرداخت شد
دبیرکارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل گفت: از 58 میلیارد ریال سهم استان از اعتبارات تسهیلات مشاغل خانگی 50 درصد آن در قالب 262 طرح پشتیبان و مستقل پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در بیستمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل که ظهر امروز در محل استانداری اردبیل  برگزار شد گفت: سهم استان اردبیل ازمنابع تسهیلات مشاغل خانگی ۵۸ میلیارد ریال است که انتظار می‌رود قبل از پایان سال این منابع با همکاری بانک‌ها به صورت کامل پرداخت شود.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل با بیان اینکه تسهیلات مشاغل خانگی به دو صورت طرح‌های مستقل و پشتیبان در جهت حمایت از مشاغل خرد قابل پرداخت است افزود: 50 درصد اعتبارات مشاغل خانگی استان در قالب تسهیلات به تعداد ۲۶۲ طرح پرداخت شده است.

وی افزود: اصلی ترین رویکرد دولت در حمایت های از بنگاه اقتصادی در قالب اعطا تسهیلات می باشد که ضروری است دستگاه ها اجرایی و بانک های عامل در طرح های اشتغالی نهایت همکاری در این موضوع را داشته باشند.

رحیمی با عنوان اینکه تمام آمار های ثبت شده از سوی دستگاه های اجرایی در خصوص ایجاد اشتغال های جدید راستی آزمایی می شود گفت: از نظر ما ماهیت هر شغلی اشتغال محسوب نمی شود و بحث بیه تامین اجتماعی یکی از اولیه ترین شروط در راستی آزمایی است.

وی تصریح کرد: تسهیلات در نظر گرفته برای بنگاه های اقتصادی از سه کانال اشتغال روستایی، تبصره 18 و مشاغل خانگی زیر نظر مستقیم کارگروه تخصصی اشتغال استان بررسی و پرداخت می شود.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید