اخبار

برخورداری اصناف و کارفرمایان از مشوق های مهارت آموزی دوگانه

برخورداری اصناف و کارفرمایان از مشوق های مهارت آموزی دوگانه
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل: اصناف و کارفرمایان با جذب نیروی کار از طریق طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار و استاد شاگردی از مشوق های این طرح برخوردار می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعیاردبیل: قاسم رحیمی در نشست متولیان بازار و اصناف اظهار کرد: دولت در حوزه اشتغال و افزایش دستمزد صنوف مختلف ورود پیدا کرده و با دو طرح حمایتی سعی دارد تا فعالان در این بخش مورد حمایت جدی قرار گیرند.

وی یکی از این طرح‌ها را با هدف اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی طرح کارورزی اعلام و خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با حضور در کارگاه‌های واحد تولیدی از سوی کارفرمایان بکارگیری شده و دولت از بابت جذب آنها ماهانه مبلغی پرداخت می‌کند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: این افراد مشمول قانون بیمه و کار نمی‌شوند و بعد از سه ماه کار می‌توانند از مزایای معافیت حق بیمه 23 درصد به مدت دو سال استفاده کنند.

رحیمی افزود: مطابق آخرین دستورالعمل دریافتی سقف سنی در اجرای این طرح برداشته شد تا هر فارغ‌التحصیل دانشگاهی با احراز شرایط عمومی می‌تواند در اجرای این طرح ورود پیدا کرده و جذب بازار کار شوند.

وی طرح دوم را آموزش در محیط کار یا همان طرح استادشاگردی اعلام کرد و گفت: در این طرح نیز مشوق‌هایی برای افراد بیکار و کارفرمایان در نظر گرفته شده است تا با هماهنگی آموزش فنی و حرفه‌ای از آموزش و مهارت در رشته‌های مرتبط استفاده کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: اصناف می وانند با به کارگیری افراد در قالب طرح استاد شاگردی تا مدت یک سال از مزایای عدم شمول قانون کار و تامین اجتماعی استفاده کنند.

۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید