اخبار

صدور 129 گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

صدور 129 گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل از صدور 129 گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران در این استان برای شرکت در مناقصات دستگاه های اجرایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، قاسم رحیمی در جمع مدیران واحدهای تولیدی گفت: تمامی دستگاه های اجرایی موظفند تا در زمان انعقاد قرارداد پیمانکاری نسبت به اخذ گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکار اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: بر اساس آیین نامه تعیین صلاحیت ایمنی امور پیمانکاری مصوب شورای عالی حفاظت فنی، تمام پیمانکاران باید متناسب با نوع فعالیت نسبت به رعایت ملاحظات ایمنی، شناسایی مخاطرات و ارزیابی ریسک، بکارگیری مسئولین ایمنی و فراگیری آموزش های ایمنی توسط کارگران و کارفرمایان اقدام کنند.

وی تاکید کرد: تمامی پیمانکاران باید صلاحیت انجام کار خود را از نظر ایمنی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اخذ کنند و کارفرمایان نیز ملزم به عقد قرارداد با پیمانکارانی هستند که صلاحیت انجام کار آنان از نظر ایمنی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تایید شده باشد.

قاسم رحیمی گفت: باتوجه به لازم الاجرا بودن کلیه آیین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار مصوب شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار، ضمن برخورد قانونی با پیمانکاران متخلف، از ادامه فعالیت این قبیل پیمانکاران در پروژه های در دست اجرا نیز از طریق مراجع قضایی جلوگیری می شود.

وی عنوان کرد:  در 6 ماه نخست سال جاری تعداد 129 گواهی تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران برای شرکت در مناقصات دستگاه های اجرایی در سیستان و بلوچستان صادر شده است.

رحیمی متذکر شد: بر این اساس، در صورت وقوع حادثه ناشی از کار به دلیل بی‌توجهی به ماده (۲) این آیین نامه، می تواند بخشی از مسئولیت وقوع حادثه را متوجه کارفرما کند.

وی افزود: مطابق مصوبه هیأت وزیران، دریافت گواهی تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران جهت شرکت در مناقصات از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی الزامی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل تاکید کرد: پیمانکاران متقاضی می توانند برای ثبت درخواست دریافت این گواهی از طریق سامانه  https://svcc.mcls.gov.ir/  اقدام کنند

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید