اخبار

پوشش 53 هزار نفری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی در اردبیل

پوشش 53 هزار نفری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی در اردبیل
رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل: در حال حاضر ۵۳ هزار و ۳۰۰ نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی در جلسه تشریح اجرای طرح پوشش بیمه روستائیان و کشاورزان در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر 53 هزار و 300 نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قرار دارند.

وی بیان کرد: توسعه بیمه اجتماعی به عنوان یک اولویت اساسی برای دولت است به گونه‌ای که دولت با حمایت جدی از بیمه اجتماعی روستائیان دو برابر حق بیمه را دولت به عنوان کارفرما می‌پردازد  بیمه‌شدگان روستایی دغدغه بیمه نداشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزرات تعون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل با اشاره به بهره‌مندی افراد مشمول در جامعه هدف با پرداخت سالی یکبار حق بیمه  گفت: میزان حداقل بیمه 270 هزار تومان و حداکثر 660 هزار تومان حق بیمه در نظر گرفته شده است.

رحیمی بیان کرد: در حال حاضر دو هزار و 700 خانوار روستایی از صندوق استان مستمری ماهانه دریافت می‌کنند که از این تعداد یک هزار نفر بازنشسته شده‌اند و 100 نفر مستمری از کارافتادگی و یک هزار و 600 نفر نیز مستمری بازماندگان دریافت می‌‌کنند و افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه هدف برای ما اولویت اساسی است.

وی بیان کرد: افرادی که شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان را دارند و هنوز بیمه نیستند با مراجعه به کارگزاری‌های صندوق در سطح استان و با عضویت در صندوق از مزایای آن بهره‌مند شوند و با آرامش و امید به آینده، تلاش مضاعف در سنگر تولید داشته باشند.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید