اخبار

فعالیت 185 تشکل کارگری و کارفرمایی با عضویت بیش از 50 هزار نفر در استان اردبیل

فعالیت 185 تشکل کارگری و کارفرمایی با عضویت بیش از 50 هزار نفر در استان اردبیل
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: 185 تشکل کارگری و کارفرمایی هم اکنون در سطح استان در قالب نمایندگان کارگران، شوراهای اسلامی کار، انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی، کانون بازنشستگان با بیش از 50 هزار عضو در حال فعالیت هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی ظهر امروز در نشست با اعضا هیات مدیره و بازرسان کانون کارفرمایان استان که با هدف بیان و بررسی مشکلات آنها برگزار شد، گفت: تشکلهای کارگری و کارفرمایی بعنوان نمایندگان اصلی و قانونی کارگران و کارفرمایان، باید مطالبه گر باشند و در راستای گسترش و پیگیری مطالبات خود در تصمیم گیری ها بر اساس منافع جمعی نقش ایفا کنند.
وی نقش توانمندی تشکل ها در تاثیرگذاری مراجع تصمیم گیری را مهم عنوان کرد و افزود: رعایت اصل سه جانبه گرایی یکی از اصلی ترین رویکرد وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک نهاد تصمیم گیر  است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بر انعقاد پیمان های دسته جمعی، شفافیت مجامع، توجه به آموزش و آگاهی اعضا، ورود افراد توانمند و پیگیر در انجمن ها، ارتباط مستمر با دستگاه ها و تلاش برای برگزاری انتخابات سالم انجمن ها تاکید کرد.
وی گفت: 185 تشکل کارگری و کارفرمایی هم اکنون در قالب نمایندگان کارگران ، شوراهای اسلامی کار، انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی، کانون بازنشستگان با بیش از 50 هزار عضو در استان اردبیل در حال فعالیت هستند.
در ادامه این نشست نیز اعضا هیات مدیره و بازرسان کانون کارفرمایان ضمن ارایه عملکرد و دستاوردها، مشکلات و پیشنهادات خود را ارائه داده و خواستار حضور نمایندگان این کانون در کمیته های مربوط به حوزه کارگری و کارفرمایی شدند.
۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید