اخبار

اجرایی شدن الگوی نوین طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان اردبیل

اجرایی شدن الگوی نوین طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان اردبیل
اجرای الگوی نوین طرح مشاغل خانگی با ماهیت جدید آموزش، بازار و تیم محور در استان اردبیل با حضور معاون آموزشی جهاد دانشگاهی کلید خورد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ طرح ملی توسعه مشاغل خانگی  با نقش آفرینی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (جهاد دانشگاهی) به عنوان نهاد واسط، تسهیل‌گر و توسعه‌ای با حضور بیجندی، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی کشور در استان اردبیل به مرحله اجرا در آمد.

در این نشست رحیمی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: هدف از اجرای این طرح نوین توانمند سازی 54 هزار و 300 نفر فعال در عرصه مشاغل خانگی کشور بوده که سهم استان اردبیل از این تعدا  2 هزار نفر می باشد.

وی افزود: در این طرح اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل قصد دارد که با مشارکت جهاد دانشگاهی مشاغل خانگی دارای بازار فروش بالقوه مناسب را شناسایی کرده و با توانمند سازی فعالان این مشاغل از طریق بهره مندی از مشاوران این طرح، محصولات آن ها را راهی بازار نماید. 

رحیمی افزود:  نوع شغل مورد حمایت این طرح با توجه به قابلیت های موجود در سطح استان و کشش بازار فروش معین شده و فعالیت هایی مانند بسته بندی، صنایع دستی و فرش و گلیم بافی را در بر گرفته و بر پیش‌بینی مشوق مالی و ارائه تسهیلات (البته با سازوکاری بسیار متفاوت از قبل)، برنامه‌ریزی دقیقی برای شناسایی مزیت‌های منطقه‌ای، آموزش، مشاوره و توانمندسازی فنی و مدیریتی و در نهایت شناسایی شرایط بازار به صورت بسیار پویا انجام گرفته است و در طول اجرای طرح هم دنبال می‌شود.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی کشور در این نشست گفت: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دستگاه‌های مجری طرح و از جمله جهاد‌دانشگاهی مکلف به شناسایی و توانمندسازی اشخاص حقیقی و حقوقی بوده و با استفاده از مشاوران خود حلقه‌های مفقوده و خلاهای طرح‌های مشابه قبلی را مرتفع خواهند کرد

بیجندی افزود: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس http://www.inhb.ir/ مراجعه کنند.

 

۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید