اخبار

مدیر پروژه طرح های اشتغال فراگیر و روستایی مطرح کرد:

پرداخت تسهیلات متمم اشتغالی فقط به خرید ماشین آلات

پرداخت تسهیلات متمم اشتغالی فقط به خرید ماشین آلات
مدیر پروژه طرح های اشتغال فراگیر و روستایی گفت: تسهیلات متمم اشتغالی پایدار روستایی و عشایر فقط در قالب خرید ماشین آلات به واحدهای تولیدی پرداخت می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ نوزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل چهارشنبه با حضور مدیر پروژه های اشتغال فراگیر و روستایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون توانمندسازی و برنامه ریزی صندوق کارآفرینی امید با هدف بررسی مسائل و ابهامات فرایند طرح اشتغال روستایی تشکیل شد.

قاسم رحیمی در این جلسه با عنوان اینکه افزایش نرخ و تورم موجب بالا رفتن هزینه تکمیل طرح های اشتغال روستایی شده است گفت: تعدادی از طرح های اشتغالی روستایی جهت بهره برداری نیازمند دریافت تسهیلات متمم هستند.

وی گفت: در اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نگاه کمیته فنی به طرح های ایجادی و توسعه ای بوده و تسهیلات سرمایه درگردش به صورت اندک و در جهت تثبیت اشتغال واحدهای تولیدی موجود پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: ضرورت دارد بانک ها وضعیت طرح هایی که موفق به دریافت کامل تسهیلات نشده اند را مشخص کنند تا منابع اشتغالی استان در اسرع وقت استفاده شود.

مدیر پروژهای اشتغال روستایی و فراگیر وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: تسهیلات متمم فقط در راستای خرید ماشین آلات و به طرح هایی که دریافت تسهیلات آنها همزمان با افزایش نرخ تورم بوده، پرداخت می شود.

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید نیز در این جلسه خاطر نشان کرد: ضرورت دارد نگاه به تولید با هدف کاهش واردات و ارز آوری برای کشور باشد.

وی افزود: مشاغلی همچون تولید اسباب بازی و شرکت های دانش بنیان پتانسیل مناسب جهت جلوگیری از روند هدر رفت منابع ملی و ایجاد فرصت های شغلی است.

اصحابی اظهار کرد: نگاه صندوق کارآفرینی امید بیشتر به طرح های خرد و بنگاه های زود بازده در قالب حمایت و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه است.

 

 

۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید