اخبار

بختیار پاکمزد:

تحقق 45 درصدی آرای سازشی مراجع حل اختلاف/ رسیدگی به بیش از 3 هزار شکایت کارگری و کارفرمایی

تحقق 45 درصدی آرای سازشی مراجع حل اختلاف/ رسیدگی به بیش از 3 هزار شکایت کارگری و کارفرمایی
مدیر روابط کار استان اردبیل گفت: در شش ماه اول سال جاری به تعداد 3 هزار شکایت کارگری و کارفرمایی در هیات های تشخیص این اداره کل رسیدگی شده که نزدیک به 45 درصد آرای صادره در این مراجع به صورت سازشی بوده است.​

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ بختیار پاکمزد صبح امروز با اعلام تعداد دادخواست های واصله به هیات های تشخیص این اداره کل گفت: تعداد پرونده های شکایات کارگری و کارفرمایی در شش ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نیافته است.

وی عدم افزایش تعداد دادخواست های کارگری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این مقدار در شرایطی است که افزایش حداقل دریافتی کارگران به میزان قابل توجه و مشکلات اقتصادی و کاهش سرمایه درگردش واحدهای تولیدی استان را در سال جاری شاهد هستیم.

مدیر روابط کار استان اردبیل افزود: در شش ماه اول سال جاری تعداد بیش از 3 هزار دادخواست کارگری و کارفرمایی در هیئت های حل اختلاف این اداره کل برسی شده که تعداد 2 هزار و 300 مورد از آن منجرب به صدور رای شده است.

پاکمزد خاطر نشان کرد: تعداد 700 پرونده پس از اعتراض یکی از طرفین دعاوی در هیات های حل اختلاف مورد بررسی مجدد قرار گرفته و منجرب به صدور رای شده است.

وی افزود: نزدیک به 45 درصد از کل تعداد آرای صادره دادخواست های کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف این اداره به صورت سازشی بوده است.

مدیر روابط کار استان صیانت از نیروی کار را از مهمترین رویکرد این اداره کل عنوان کرد و یادآور شد: عارضه یابی دقیق مشکلات کارگری، کارفرمایان و تولید یکی از عوامل مهم و دخیل در کاهش پرونده ها در مراجع حل اختلاف می باشد.

وی گفت: در حال حاضر 14 هیات تشخیص استان و 4 هیات حل اختلاف در استان اردبیل اقدام به صدور آرا در این حوزه می کنند.

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید