اخبار

فعالیت دهیاری ها قانونمند می شود

فعالیت دهیاری ها قانونمند می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: با انجام تشریفات قانونی درخصوص تشکیل کمیته بررسی موضوعات و تخلفات دهیاران، فعالیت دهیاری ها قانونمند خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل؛ در نشست مشترک مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با مدیرکل دفتر بازرسی استانداری به منظور بررسی موضوعات حوزه دهیاری‌ها و تشیکل کمیته انضباطی بر اساس ظرفیت‌های پیش بینی شده قانون کار در این حوزه بررسی شد.

احمد کنعانپور با بیان اینکه فعالیت دهیاری‌ها به دقت رصد می‌شود گفت: با تشکیل کمیته متشکل از نماینده استانداری، اداره کل تعاون، کار و رفاه استان اردبیل و ... به دنبال قانونمند کردن فعالیت دهیاری‌ها هستیم.

وی افزود: ظرفیت‌های قانونی در این خصوص بررسی شده و بزودی با تشکیل کمیته‌ای بر اساس قانون کار شکایات موجود در این حوزه به طرق قانونی بررسی خواهد شد.

مدیرکل دفتر بازرسی استانداری اردبیل گفت: در امر بازرسی به دنبال متهم و یا محکوم کردن افراد نیستیم بلکه هدف مهم ارائه خدمات مطلوب‌تر به عموم شهروندان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست از فعالیت بیش از ۱۸۳ تشکل کارگری و کارفرمایی در قالب انجمن‌های صنفی، شوراها اسلامی کار و ... خبر داد.

وی تاکید کرد: در بحث اجرای قانون با هیچ فردی تعارف نداریم و با تشکیل کمیته نظارت بر آرای مراجع حل اختلاف مدت زمان رسیدگی و نوع آرای صادره بررسی می‌شود.

رحیمی گفت: ثبت الکترونیکی دادخواست و شکایت کارگری قدمی مهم برای جلوگیری از بروز هرگونه گلوگاه فساد است.

وی افزود: در شش ماه اول سال جاری از 3 هزار دادخواست کارگری بیش از تعداد 2 هزار پرونده در هیات‌های تشخیص استان اردبیل بررسی و منجرب به صدور رای شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تمامی تشریفات قانونی درخصوص تشکیل کمیته بررسی موضوعات و تخلفات دهیاری‌ها به زودی انجام خواهد شد.
۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید