اخبار

پرداخت مستمری به 65 هزار خانواده بازنشسته در استان اردبیل​

پرداخت مستمری به 65 هزار خانواده بازنشسته در استان اردبیل​
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: 65 هزار خانواده بازنشسته در استان اردبیل از طریق سازمان های تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و صندوق بیمه روستایی مستمری دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ قاسم رحیمی عصر دیروز در بین بازنشستگان و سالمندان استان اردبیل گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بزرگترین وزارتخانه اجتماعی در کشور است و بیش از 84 میلیون نفر ایرانی از مشاوره‌های ژنتیکی گرفته تا لحظه آخر عمر در قالب پرداخت حق و حقوق بیمه‌ای خدمات دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به وجود 12 دستگاه به عنوان زیرمجموعه وزارت کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان اردبیل، خاطرنشان کرد: بخشی از دستگاه های زیرمجموعه این وزارت اعم از اداره کل بهزیستی، تامین اجتماعی، مدیریت درمان، صندوق بازنشستگی و بانک رفاه کارگران به صورت مستقیم به بازنشستگان و سالمندان ارائه خدمات می‌کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: 20 هزار نفر بازنشسته در استان اردبیل جامعه هدف صندوق بازنشستگی هستند که 21 درصد این بازنشستگان را بانوان و مابقی را نیز آقایان تشکیل می‌دهند.
 
رحیمی میانگین پرداختی به هر بازنشسته صندوق بازنشستگی را ماهانه 2 میلیون و 870 هزار تومان اعلام کرد و افزود: در مجموع 54 میلیارد تومان ماهانه به بازنشستگان استان از طریق صندوق بازنشستگی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: برای اولین بار در تاریخ کشور افزایش حقوق بازنشستگان بالاتر از نرخ تورم اعمال شد به طوری که نرخ تورم اعلام شده 29 درصد بوده و افزایش حقوق بازنشستگان به طور میانگین به 47 درصد رسید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به افزایش قیمت‌ها و بالا بودن تورم در جامعه اشاره و تصریح کرد: این شرایط اقتصادی سبب شد تا افزایش حقوق بازنشستگان چندان محسوس نباشد و ما نیز خلاها و دغدغه‌های بازنشستگان را با جان و دل احساس می‌کنیم که در تامین مایحتاج خود با مشکلاتی روبرو هستند.

رحیمی بیان کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان مطرح بود که در این راستا وزارتخانه طرحی را به مجلس ارائه کرد تا با تخصیص 15 هزار میلیارد تومان این همسان‌سازی انجام شود که به دلیل شرایط خاص بودجه‌ای در کشور امسال نیز فضای تحقق این خواسته به حق بازنشستگان فراهم نیامد.

وی بهره‌مندی 6 هزار نفر از بازنشستگان را از بیمه تکمیلی 16 بازنشسته فوت شده را در بهره‌مندی خانواده‌هایشان از غرامت بیمه حوادث و عمر، پرداخت کمک هزینه خرید عصا و سمعک به 120 بازنشسته و اعزام 111 نفر از بازنشستگان را به تورهای سیاحتی از برنامه‌های صندوق بازنشستگی اعلام کرد.

وی ادامه داد: در سالجاری یک هزار و 600 بازنشسته از وام 5 میلیون تومان با نرخ سود کم‌بهره برخوردار شدند و همچنین 20 بازنشسته نیز از وام ازدواج 20 میلیون تومانی برای فرزندانشان استفاده کردند.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل مطالبه اصلی بازنشستگان استان را راه‌اندازی خانه امید همچون سایر استان‌ها اعلام کرد و گفت: با مساعدت شهرداری واگذاری زمین امیدواریم خانه امید راه‌اندازی شود تا شاهد ارتقای روحیه طراوت و شادابی بازنشستگان باشیم.

رحیمی گفت: به 65 هزار خانواده بازنشسته در استان اردبیل از طریق تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و صندوق روستایی مسمتری پرداخت می شود.
 
 

۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید