اخبار

سرمایه گذاران باید از عملکرد مدیران احساس رضایت کنند

سرمایه گذاران باید از عملکرد مدیران احساس رضایت کنند
استاندار اردبیل گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به تکریم سرمایه گذار نهایت تلاش خود را انجام داده و رضایت سرمایه گذار را جذب کند‌‌‌.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ اکبر بهنام جو در هیجدهمین جلسه شورای اشتغال استان اظهار کرد: با احساس مسئولیت بیشتر و دلسوزانه می توان آینده فرزندان خود را تامین کرد و امید را در دل مردم و جوانان زنده کرد.

وی با بیان اینکه مدیران دستگاه های اجرایی باید پیگیر مسایل و مشکلات سرمایه گذاران باشند افزود: با تحویل گرفتن سرمایه گذار و رفع موانع موجود در ادارات و بانک ها می توان انگیزه آنها را برای توسعه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان افزایش داد.

رییس شورای اشتغال استان افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید دقت کنند که کارشناسان حوزه های مختلف هیچگونه بی حرمتی و بی احترامی به بخش خصوصی و سرمایه گذاران نکرده باشند.

استاندار اردبیل گفت: تا کنون ۴۰۰ هکتار از اراضی شهرک های گلخانه ای به سرمایه گذاران واگذار شده و ۲۸۰۰نفر در این شهرک ها بصورت پایدار شاغل می شوند.
وی با بیان اینکه اگر سرمایه گذار در استان احساس امنیت داشته باشد دایره فعالیت خود را توسعه می دهد گفت: سرمایه گذار کریستال در منطقه اقتصادی به زودی عملیات اجرایی کاغذ سازی در شهرستان نمین را با۵۰۰ نفر اشتغال آغاز می کند که جذب اینگونه افراد در استان هنر مسوولان را نشان می دهد.

اکبر بهنام جو گفت: مسوول اصلی بیکاری در استان مسوولان هستند و باید در راستای ایجاد اشتغال پایدار در حد توان تلاش کنیم.

او افزود: ایجاد زیرساخت های اساسی از قبیل برق رسانی، گاز رسانی و راه سازی از اولویت اصلی ما در بخش های صنعت، گردشگری و کشاورزی است که در این راستا تمام اقدامات خوبی انجام شده است.

رییس شورای اداری استان حضور روسای بانک ها در اردبیل را موهبت بزرگ برشمرد و اظهار کرد: در سفر مدیران عامل بانکها به اردبیل حدود ۷هزار میلیارد تومان برای سرمایه گذاری در استان جهت توسعه واحدهای صنعتی و کشاورزی و گردشگری و سرمایه در گردش واحدها متعهد شدند و مدیران اجرایی و روسای بانک ها در استان باید اختصاص کامل این مصوبات را پیگیری کنند.

استاندار اردبیل از بانک های عامل خواست طبق ضوابط با سرمایه گذاران برخورد کنند اما در جهت تکریم آنها موانع زاید را بر طرف کنند.
این مسوول اعتبار مشاغل خانگی را در سال جاری۵میلیارد و ۸۰۰هزار تومان اعلام کرد و افزود: تا بحال ۵میلیارد تومان طرح مشاغل خانگی به بانکهای عامل معرفی شده و برای ۵۰۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می شود.

بهنام جو ادامه داد: جهت حل موانع و مشکلات وام ارزان قیمت روستایی کارگروه اشتغال باید با بانکهای عامل و متقاضیان وام ظرف دو هفته آینده جلسه برگزار کنند و وضعیت این وام ها هر چه سریعتر تعیین و تکلیف شود.

استاندار اردبیل با اطمینان خاطراز اینکه تمام شغل ها از سوی حوزه اقتصادی استانداری راست آزمایی می شود گفت: الویت اصلی ما ایجاد شغل برای جوانان و توسعه منابع مالی و بخش صنعت و گردشکری و کشاورزی است و این مساله توسط گروه ارزیابی و اشتغال استانداری روز به روز احصا و راست آزمایی می شود.

در این جلسه مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان بانک های عامل طی گزارشی از عملکرد حوزه فعالیت خود، قول مساعد برای تسریع روند اعطای تسهیلات و تعیین و تکلیف تعهدات بانک های عامل در استان شدند.

۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۲
پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید